Johannes Cabal the Detective

af


Johannes Cabal the Detective
Du sparer Spar kr. 12,87 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-4 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
03-02-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
416
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Johannes Cabal is back - a little older, a little wiser, but just as sharply funny, cuttingly sarcastic, and unexpectedly violent as ever.For necromancer Johannes Cabal, dealing with devils, demons and raising the dead is pretty much par for the course. But when his attempt to steal a rare book turns sour, he is faced by a far more terrifying entity - politics. While awaiting execution for his crime, Cabal is forced to resurrect an inconveniently deceased emperor. Seizing his chance, the cunning Cabal engineers his escape, fleeing the country on a state-of-the-art flying ship. But the ship has more than a few unpleasant surprises, including an unwelcome face from the past and the small matter of some mysterious murders. Cabal may work with corpses but he has absolutely no intention of becoming one. Drawn into a deadly conspiracy, is he shuffling dangerously close to the end of his mortal coil?

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
03-02-2011
ISBN13:
9780755347971
Vægt:
300 g
Dybde:
32 mm
Bredde:
128 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The second novel in this fantastic new series, a must for fans of Terry Pratchett and Tim Burton

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080