I'll Give You the Sun

- Nelson, J: I'll Give You the Sun

af


I'll Give You the Sun
Du sparer Spar kr. 13,26 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 19-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
Målgruppe:
From 14 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

New York Times bestsellerShortlisted for the Waterstones Children's Book PrizeWinner of the 2015 Michael L. Printz AwardWinner of a 2015 Stonewall Honor"This is the big one - the BLAZING story of once inseparable twins whose lives are torn apart by tragedy." Entertainment WeeklyFrom the critically acclaimed author of The Sky Is Every where, a radiant novel that will leave you laughing and crying - all at once. For fans of John Green, Gayle Forman and Lauren Oliver.Jude and her twin Noah were incredibly close - until a tragedy drove them apart, and now they are barely speaking. Then Jude meets a cocky, broken, beautiful boy as well as a captivating new mentor, both of whom may just need her as much as she needs them. What the twins don't realize is that each of them has only half the story and if they can just find their way back to one another, they have a chance to remake their world.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, paperback, brugt
Bog, hardback
Bog, ukendt format
E-bog, PDF
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-04-2015
ISBN13:
9781406326499
Vægt:
384 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Målgruppe:
From 14 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse From the critically acclaimed author of The Sky Is Every-where, a radiant novel that will leave you laughing and crying - all at once. For fans of John Green, Gayle Forman and Lauren Oliver.PRIZES:Short-listed for Waterstones Children's Book Prize: Older Fiction 2016

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080