If Looks Could Kill

af


If Looks Could Kill
Du sparer Spar kr. 10,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
17-02-2011
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Get ready to embark on the ride of your life with this thrill-fuelled thriller, for fans of Karin Slaughter and Karen Rose. Mirror, mirror on the wall, who's the fairest of them all? The victims are found face-down in the murky waters of Cherokee Pointe, Tennessee. The murders all share the same characteristics: the victims are found naked except for a black, satin ribbon tied around they're necks - and they're all redheads. Meanwhile, Reve Sorrell has come to Cherokee Pointe seeking answers about her connection to bad girl Jazzy Talbot. With their stunning looks, the two redheads are mirror images of each other - but raised in very different worlds. As the serial killer leaves another chilling calling card, Reve turns to Sheriff Jacob Butler to help her unravel the deadly secrets of her past. But one person will do anything to stop her - and they are closer than she could ever imagine...

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
17-02-2011
ISBN13:
9781847561398
Vægt:
277 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082