I Let You Go

- The Richard & Judy Bestseller

af

I Let You Go
Du sparer Spar kr. 10,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 1-2 hverdage
  • Forventet levering 06-12-2022
  • Kan leveres før jul
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
07-05-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Det skete så hurtigt. Hun kunne ikke have undgået det. Kunne hun? På et enkelt splitsekund ændrer hele Jenna Grays liv sig til et mareridt.

"I Let You Go" handler om Jenna Grey. Hendes eneste chance for at komme videre er at efterlade alting og starte fuldstændigt forfra, så i desperation flytter hun langt væk fra alting. Spørgsmålet er bare om det er nok, for hendes frygt, sorg og minder er ikke til at flygte fra.

I "I Let You Go" lykkes det i glimt Jenna at se en god fremtid foran sig, men så indhenter fortiden hende. En stærk roman af Clare Mackintosh.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, paperback, brugt
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
07-05-2015
ISBN13:
9780751554151
Vægt:
278 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
180 mm
Højde:
206 mm
Format:
Paperback
Forfatter
Forlagets beskrivelse Don't miss the nail-biting new thriller from Clare Mackintosh - Hostage is out now.________________Lose yourself in the sensational debut I Let You Go - the Sunday Times bestseller, number one ebook phenomenon and Richard & Judy Book Club pick.A tragic accident. It all happened so quickly. She couldn't have prevented it. Could she?In a split second, Jenna Gray's world descends into a nightmare. Her only hope of moving on is to walk away from everything she knows to start afresh. Desperate to escape, Jenna moves to a remote cottage on the Welsh coast, but she is haunted by her fears, her grief and her memories of a cruel November night that changed her life forever.Slowly, Jenna begins to glimpse the potential for happiness in her future. But her past is about to catch up with her, and the consequences will be devastating . . .'Compelling, with a killer twist' Paula Hawkins'A masterclass in plotting . . . I could not put it down' Jojo Moyes'Astonishingly good' Lee Child'Chilling . . . I was hooked' Rachel Abbott'Extraordinarily atmospheric' Alex Marwood
Bibliotekernes beskrivelse Perfect for readers of Gone Girl and The Girl on the Train and fans of TV dramas like The Missing, lose yourself in I Let You Go, the tense, twisty, emotionally compelling psychological thriller that everyone is talking about.PRIZES:Winner of Richard & Judy Book Club 2015 (UK)Short-listed for Waverton Good Read Award 2016 (UK)Short-listed for British Book Industry Awards Debut Fiction Book of the Year 2016 (UK)Short-listed for Audible Sounds of Crime Award at Crimefest 2016 (UK)Long-listed for Theakstons Old Peculier Crime Novel of the Year 2016 (UK)

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081