I Follow You

- A nail-biting thriller

af

I Follow You
Du sparer Spar kr. 10,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
02-11-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
300
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A completely nerve-shredding standalone thriller from international bestseller Peter James, I Follow You will grip you until the very last page.Marcus Valentine seemingly has it all: he's smart, charming, a successful doctor with a wife, three kids and a job he loves. But something, or rather someone, is missing...One morning, driving to work, he almost runs down a female jogger crossing the road. Marcus cannot take his eyes off her. She is identical to a girl he was infatuated with in his teens. A girl he has never forgotten.Lynette had dumped him harshly. For years he has fantasized about seeing her again. Might that jogger be her, all these years later? Or is it just an incredible coincidence? Soon Marcus is consumed with thoughts of this woman. But when events take a tragic and unexpected turn, his obsession threatens to destroy them both.But still he won't stop. Can't stop.I Follow You is a brilliant, timely thriller from the writer behind the Number 1 bestselling Roy Grace crime novels, perfect for fans of Alex Michaelides and Gregg Olsen.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-11-2020
ISBN13:
9781800323124
Format:
ePub
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO161