How To Tame Your Duke: Princess In Hiding Book 1

af

indgår i serie Eternal Romance


How To Tame Your Duke: Princess In Hiding Book 1
Du sparer Spar kr. 13,82 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 10-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
04-06-2013
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
320
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

How To Tame Your Duke is the dazzling first novel in a new trilogy by historical romance writer Juliana Gray whose debut Affairs By Moonlight series was richly praised. Lose your heart to this witty and romantic story of three intrepid princesses caught in a deadly plot. Perfect for fans of Julia Quinn and Suzanne Enoch.England, 1888. Quiet and scholarly Princess Emilie has always avoided adventure, until she's forced to disguise herself as a tutor in the household of the imposing Duke of Ashland, a former soldier disfigured in battle and abandoned by his wife. When chance draws her into a secret liaison with the duke, Emilie can't resist the opportunity to learn what lies behind his forbidding mask, and find out what adventure really means... The duke never imagines that his son's tutor and his mysterious golden-haired beauty are one and the same. But when the true identity of his lover is laid bare, Moreland must face the demons in his past in order to safeguard both his lady - and his heart.Don't miss the other two enticing books in the Princess In Hiding trilogy, How To Master Your Marquis and How To School Your Scoundrel, and for more gorgeous historical romance check out the other titles in her Affairs By Moonlight trilogy: A Lady Never Lies, A Gentleman Never Tells and A Duke Never Yields.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-06-2013
ISBN13:
9781472204875
Vægt:
232 g
Dybde:
21 mm
Bredde:
142 mm
Højde:
197 mm
Nummer i serien:
Book 1
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The enchanting first book in the series of three intrepid Princesses In Hiding...

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO080