Hot
Du sparer Spar kr. 10,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
24-02-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
336
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A Woman With a PlanFor most people, being held at gunpoint by inept bank robbers would make for a bad day. For local librarian Turner Hastings, it's an opportunity. Using the distraction to pull a little heist of her own, she dives into a new life . . . on the run.A Cop on a MissionFBI Special Agent John MacKinnon always gets his man . . . or woman. After watching Turner Hastings dump the contents of a safety deposit box into her purse on a surveillance tape, he knows this case won't be run of the mill. What he doesn't expect is how the cellphone contact between him and his bounty is about to blur the line between professional ambition and personal desire. When bullets from a hired hitman start flying in Turner's direction, giving weight to her claims of injustice, John is willing to cross any line to save her life . . . even if it means losing his own.Things Are Getting HOT.Perfect for fans of Jaci Burton, Julie Garwood and Janet Evanovich, NYT bestselling author Elizabeth Hoyt brings us a fast-paced contemporary romp filled with wit and romance 'Elizabeth Hoyt's historicals are hot, and her contemporaries deserve the same label. This is a great novel.' - Eloisa James'Fast paced and funny, this novel reads like Janet Evanovich crossed with The Sopranos.' RT Book Reviews on For the Love of Pete

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-02-2015
ISBN13:
9780349408620
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082