He's Got to Go

- Your husband or your family? It's time to choose ...

af


He's Got to Go
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
06-03-2006
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
496
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

HE'S GOT TO GO by No. 1 bestselling author Sheila O'Flanagan is a must-read for fans of Freya North and Fern Britton.What do you do when the man in your life lets you down? Show him the door? Chuck his clothes out of the window? Cut the crotch from his trousers? If only it was that easy - especially when you've got an eight-year-old daughter to think about and a part-time job that barely pays the milk bill. Nessa Riley, who believes that with her husband, her little girl, and the home she loves, she has it all, is suddenly faced with the hardest decision of her life. Can she ignore what Adam seems to be up to and hang on to the happiness they've enjoyed for the past ten years? Can they wipe the slate clean and start again? Or, as her sisters appear to think, has he really got to go?What readers are saying about He's Got To Go: 'So sweet and funny and so beautifully put together' Goodreads reviewer, 5 stars'I have empathy and a fondness for each lead character. Events in the sisters' lives take them on a journey and their relationships with each other evolve. A truly true to life fabulous read!' Goodreads reviewer, 5 stars'Gripping, heart-warming, brilliantly written and restores faith in family. Absolutely loved the way the story unfolds. A must read' Amazon reviewer, 5 stars

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
06-03-2006
ISBN13:
9780755329939
Vægt:
333 g
Dybde:
39 mm
Bredde:
134 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse What do you do when your man lets you down? Can Nessa Riley ignore what her husband is up to or has he really got to go? A thought-provoking and satisfying read from the author of ISOBEL'S WEDDING and SOMEONE SPECIAL.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080