Heartstopper Volume Three

af

indgår i serie Heartstopper


Heartstopper Volume Three
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 26-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
Målgruppe:
From 13 to 18 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

"Heartstopper Volume Three" er 3. bind i Alice Osemans charmerende Heartstopper-serie om to unge drenges blomstrende kærlighed.

Charlie troede aldrig, at Nick også ville kunne lide ham, men nu er de officielle kærester. Nick har endda fundet modet til at fortælle sandheden til sin mor. Men at springe ud som homoseksuel er ikke noget, der blot overståes på én gang. Han mangler stadig at fortælle det til sin storebror, sin klasse, som snart skal til Paris og alle hans andre venner og familiemedlemmer. Mens deres kærlighed vokser, får Charlie og Nick endnu mere brug for hinanden end før!

Alice Osemans fortsætter sin vigtige og fine queer-tegneserie med "Heartstopper Volume Three", som udfolder nye sider af seriens fortælling om at være ung og forelsket i en af samme køn.

 

 

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
06-02-2020
ISBN13:
9781444952773
Vægt:
474 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
152 mm
Højde:
232 mm
Målgruppe:
From 13 to 18 years
Format:
Paperback
Forfattere
Forlagets beskrivelse *Soon to be a live-action Netflix series!* Boy meets boy. Boys become friends. Boys fall in love. An LGBTQ+ graphic novel about life, love, and everything that happens in between: this is the third volume of HEARTSTOPPER, for fans of The Art of Being Normal, Holly Bourne and Love, Simon. *Includes exclusive Tao/Elle mini-comic!*'Absolutely delightful. Sweet, romantic, kind. Beautifully paced. I loved this book.' RAINBOW ROWELL, author of Carry OnCharlie didn't think Nick could ever like him back, but now they're officially boyfriends. Nick's even found the courage to come out to his mum. But coming out isn't just something that happens once - there's Nick's older brother, and a school trip to Paris, not to mention all the other friends and family - and life can be hard, even with someone who loves you by your side. As their feelings get more serious, Charlie and Nick will need each other more than ever before. By Alice Oseman, winner of the YA Book Prize, Heartstopper is about love, friendship, loyalty and mental illness. It encompasses all the small stories of Nick and Charlie's lives that together make up something larger, which speaks to all of us. 'The queer graphic novel we wished we had at high school.' Gay TimesThis is the third volume of Heartstopper, which is soon to be a live-action Netflix series.
Bibliotekernes beskrivelse *Soon to be a live-action Netflix series!* Boy meets boy. Boys become friends. Boys fall in love. An LGBTQ+ graphic novel about life, love, and everything that happens in between: this is the third volume of HEARTSTOPPER, for fans of The Art of Being Normal, Holly Bourne and Love, Simon. *Includes exclusive Tao/Elle mini-comic!*

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081