Grimm House

af


Grimm House
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 6-10 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 10-11-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hæftet
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
202
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

For fans of Coraline and A Series of Unfortunate Events

"A very gripping and haunting tale."--Molly's Book Nook ¿¿¿¿¿

"If you're looking for a great story to read with the lights on this is the one for you."-- The Book Whisperers ¿¿¿¿¿

"What is this place?" Hadley asked, looking around the dark paneled entryway.

"This is our home," Aunt Charmaine said. "Welcome to Grimm House."

When Hadley's parents leave on a cruise and then are reported lost at sea, her perfect world is turned upside down. In a flash she is whisked away to a new life of drudgery at Grimm House where she waits on not one but two persnickety old aunts. As she grudgingly fulfills their commands of cooking, cleaning, and even after-dinner-dancing, she comes to suspect the aunts are really witches who are scheming to take the thing she loves best.

With only her wits and the help of some unlikely new friends, Hadley makes a plan to escape Grimm House and find her way home before it's too late.

For ages 7 - 11, or those who are young at heart

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-11-2015
ISBN13:
9780986416477
Vægt:
204 g
Dybde:
11 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Hæftet
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081