Gracie's Sin

- A captivating saga of secrets and love

af

indgår i serie Lakeland Sagas


Gracie's Sin
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 03-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

War puts their friendship to the test, but can they unite against their true enemy?It's 1942 and Gracie is eager to do her bit for the war effort. She joins the Women's Timber Corps, relieved to get away from her quarrelling, interfering parents. Her training leads her to Cornwall where she meets energetic newly-married Lou, and Rosie who is desperate to escape her bully of a brother. The three girls become fast friends and are happy to learn they will stay together for the next posting to the Lake District.Against the backdrop of rolling hills and dense forests, they soon discover that emotions are heightened in wartime. Rosie is swept off her feet by an American GI, Lou must come to grips with the prospect of tragedy when she is told her husband is missing in action, and Gracie is cast out after she falls in love with a German POW. Will the bond of friendship be strong enough for them to overcome these hardships, and do their bit for the war effort? A page-turning saga of love and loyalty, perfect for fans of Nancy Revell and Katie Flynn.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800323018
Dybde:
21 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Nummer i serien:
4
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080