Gemini Cell (Reawakening Trilogy 1)

- A gripping military fantasy of battle and bloodshed

af

indgår i serie Shadow Ops


Gemini Cell (Reawakening Trilogy 1)
Du sparer Spar kr. 14,50 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 10-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
12-02-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
416
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

For the dead, war never ends... It's the early days of the Great Reawakening, magic returns and order begins to unravel... Myke Cole continues to blow the military fantasy genre wide open with Gemini Cell, an epic adventure in the highly acclaimed Shadow Ops universe. The perfect read for fans of Peter V. Brett and Patrick Rothfuss.'Myke Cole's novels are like crack: they're highly addicted, and this one is no exception' - Buzzfeed US Navy SEAL Jim Schweitzer is a fierce warrior and consummate professional. When he sees something he shouldn't on a covert mission gone wrong, he finds himself - and his family - in the crosshairs.The enemy bring the battle straight to Jim's front door, taking him down together with his wife and son. It should be the end for Jim, but his story is just beginning...Raised from the dead and left to wrestle with new powers he doesn't understand, Jim is called to duty as the ultimate warrior for top-secret unit known as the Gemini Cell. But he will soon realise his new superiors are determined to keep him in the dark on everything - including about the true fate of his wife and son..What readers are saying about Gemini Cell:'Myke Cole has done it again and delivered another fantastic military fantasy novel. I was riveted from start to finish. The next book cannot come quick enough''Gripping, excellent, thrilling''Cole fuses a hard military atmosphere with arcane magic in spectacular fashion, and things move at a breakneck pace for the whole book'

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
12-02-2015
ISBN13:
9781472211897
Vægt:
300 g
Dybde:
36 mm
Bredde:
128 mm
Højde:
196 mm
Nummer i serien:
1
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The award-winning Reawakening trilogy begins with GEMINI CELL, Myke Cole's brand-new adventure of epic military fantasy.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO081