Streaming af e- og lydbøger Stream e- og lydbøger Prøv gratis

Friends Like Us

af

Du sparer 44% fra forlagets pris
Friends Like Us
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 14 dage gratis (herefter 79,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.
  • Op til 70% rabat
  • Fri fragt
  • Stream 30.000 e- og lydbøger
  1. Beskrivelse

    Is it ever too late to take charge and live your life on your terms? A light-hearted and emotional novel about family, friendship and coming to terms with your past. Perfect for fans of Marian Keyes and Amanda Prowse. Life for school friends, Melissa, Steph and Eilis, hasn't quite worked out the way they once imagined it might. Melissa may be professionally successful but inside she's a mess of insecurities. Steph is lonely and lost, balancing the fragile threads of family life and walking on eggshells around her philandering husband and angry teenage daughter. Finally, Eilis, a hardworking A&E doctor, utterly exhausted by the daily pressures of work and going through the motions with her long-term partner Rob. It's crunch time for all the friends... What readers are saying about FRIENDS LIKE US: 'A very enjoyable and emotional read. One of those books that I could not put down' 'heartwarming and heartbreaking' 'an emotionally uplifting story of the power of friendship and togetherness through the bleakest of times and how ultimately good triumphs over pain.'

    Andre udgaver:

    Bog, paperback
    Bog, hardback

  2. Yderligere info
    Udgivelsesdato:
    01-07-2016
    Sprog:
    Engelsk
    ISBN13:
    9781784979560
    Sidetal:
    343
    Forlag:
    Head of Zeus
    Mærkat:
    E-bog, ePub
    Format:
    ePub
  3. Anmeldelser

    Kundernes boganmeldelser af Friends Like Us

  4. DRM Beskyttelse

    OBS! E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om