Spar 20% på alle engelske bøger med koden "ANGLOJUL"

Du er her:
  • Forlag: Hodder & Stoughton Childrens Division

Hodder & Stoughton Childrens Division

Emner der beskriver bøger fra Hodder & Stoughton Childrens Division

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
1 ud af 41 emner

Summoner: The Novice (Summoner, nr. 1)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Enter an immersive fantasy world where one boy's ability to summon demons will change the fate of an…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Worries Go Away!

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

For every child who has worries - whether they are big or small. Illustrated by the winner of the Re…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Kipper: Kipper's Snowy Day (Kipper, nr. 37)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Cuddle up with Kipper! A classic Kipper title, reissued to celebrate Kipper's 25th birthday! full co…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Quick Quack Quentin

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Quentin has a problem with his QUACK in this hilarious new title from bestselling pairing Kes Gray a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Where, Oh Where, is Rosie's Chick?

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The long-awaited sequel to bestselling Rosie's Walk by Pat Hutchins - Rosie can't find her just-hatc…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

African Animal Tales: Sleepy Cheetah (African Animal Tales, nr. 15)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A brand-new title - Sleepy Cheetah - in this successful series of African folktales. 4-colour

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Shakespeare Quartet: The Speed of Darkness (Obsidian Mirror, nr. 4)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The final book of the Obsidian Mirror sequence - a dazzling new quartet blending myth, science and t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

Pocket Pirates: The Great Flytrap Disaster (Pocket Pirates, nr. 3)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The third book in an irresistible series about tiny pirates who have BIG adventures, from well-loved…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 74,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Double Dave (Dave, nr. 3)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Sue Hendra and Lee Wildish are back with another hilarious Dave story that is guaranteed to give chi…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Don't Look Now: Hobby Farm and Seeing Red (Dont Look Now, nr. 4)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Funny, anarchic stories - with plenty of cartoon illustrations - for fans of Barry Loser and Wimpy K…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Pocket Pirates: The Great Drain Escape (Pocket Pirates, nr. 2)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The second book in an irresistible series about tiny pirates who have BIG adventures, from well-love…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 64,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 54,95

Hugless Douglas: Hugless Douglas First Words (Hugless Douglas, nr. 14)

Bog, papbog

Sprog: Engelsk

Hugless Douglas introduces some key first words in a charming way - and ends with a hug, as always! …

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 74,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Claude Going for Gold! (Claude, nr. 10)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

From the World Book Day Illustrator 2014 comes a brand-new tale about Claude, the bestselling beret-…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 74,95

Hugless Douglas: Hugless Douglas Colours (Hugless Douglas, nr. 15)

Bog, papbog

Sprog: Engelsk

Hugless Douglas introduces colours in a charming way - and ends with a hug, as always! full colour t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 74,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 59,95

Valkyrie: War of the Realms (The Valkyrie, nr. 3)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Enter the world of Thor and Loki and meet Freya the Valkyrie.The Valkyrie trilogy comes to an explos…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Secret Stories: The Secret Forest (Secret Series, nr. 3)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Mystery always leads to adventure in the Secret Stories!

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 89,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Secret Stories: The Secret of Moon Castle (Secret Series, nr. 4)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Mystery always leads to adventure in the Secret Stories!

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Little One

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

The remarkable debut book is a touching exploration of love and new discoveries, seen through the ey…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

I'll Wait, Mr Panda (Mr Panda, nr. 2)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Steve Antony's Mr Panda is back in another visual treat with a strong theme of patience.

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Tony Spears: The Invincible Tony Spears (Tony Spears, nr. 1)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

When Tony Spears presses a button hidden in a cupboard he's transported from his kitchen to the flig…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Ghosts of Shanghai: Shadow of the Yangtze (Ghosts of Shanghai, nr. 2)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

J G Ballard's Empire of the Sun meets Susan Hill's The Woman in Black in a compelling teen thriller …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Count Worm

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A beautiful paperback reissue of a classic counting book from the Mr Men creator Roger Hargreaves. F…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 74,95

Out of the Clouds

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A charming, life-affirming new novel from the Whitbread Award-winning author of Harvey Angell.

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 74,95

Follow Me!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A playful picture book about curiosity and exploring your world by a bright young star. full colour …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Albert the Alphabetical Elephant

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A beautiful paperback reissue of a classic alphabet book from the Mr Men creator Roger Hargreaves. F…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Grandfather Clock

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A beautiful paperback reissue of a classic book about telling the time from the Mr Men creator Roger…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Outcasts: The Game (The Outcasts, nr. 1)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The Outcasts are swept up in a mythic adventure as their latest game is more than they bargained for…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

The Queen's Handbag (The Queen, nr. 2)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

From the creator of The Queen's Hat comes another hilarious tale that this time takes you all around…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Five Go Down To The Sea (The Famous Five, nr. 12)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A new edition of the ever popular Famous Five adventure with a stunning new cover by Alex T. Smith, …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Famous Five: Five Go To Mystery Moor (The Famous Five, nr. 13)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A new edition of the ever popular Famous Five adventure with a stunning new cover by one of Britain'…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Five Have Plenty Of Fun (The Famous Five, nr. 14)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A new edition of the ever classic Famous Five adventure with a stunning new cover by popular illustr…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Famous Five: Five Have A Wonderful Time (The Famous Five, nr. 11)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A new edition of the ever popular Famous Five adventure with a stunning new cover by Steve Antony, a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

How To Train Your Dragon: How to Fight a Dragon's Fury (How to Train Your Dragon, nr. 12)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The hilarious exploits of Hiccup Horrendous Haddock the Third - the smallish Viking with a longish n…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Little Oleg

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A beautiful 50 year anniversary reissue of a retro picture book with a timeless message about friend…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Fred: I Will Love You Anyway (Fred, nr. 2)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A funny, moving classic-in-the-making from the creators of Kipper and Zoe and Beans. Full colour tho…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Binny Bewitched (Binny, nr. 3)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

The third book in the heartwarming series about Binny and her family. Binny's new neighbour is a wit…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

My Funny Family Down Under (My Funny Family, nr. 8)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The eighth book in the heart-warming My Funny Family series. b&w line drawings

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 74,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 59,95

Twinkle Makes a Wish (Twinkle, nr. 4)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Twinkle the fairy returns in her fourth sparkling story from the author of the global success Angeli…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Dave's Christmas Cracker (Dave, nr. 4)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Dave and friends are back in this fart-filled festive frolic - the perfect gift for Christmas! full …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 89,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 69,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 84,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

1 ud af 41 emner
Antal
  • Side:
  • 1

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.