Flying Tips for Flightless Birds

af


Flying Tips for Flightless Birds
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 2-3 hverdage
  • Forventet levering 24-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
Målgruppe:
From 12 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

"Witty and clever. This novel really does sparkle." Roddy DoyleFrom debut author Kelly McCaughrain comes a sweet and kooky romcom for fans of R. J. Palacio's Wonder, Sarah Crossan, and Susin Nielsen's We Are All Made of Molecules. Twins Finch and Birdie Franconi are stars of the flying trapeze. But when Birdie suffers a terrifying accident, Finch must team up with the geeky new kid, Hector Hazzard, to form an all-boys double act and save the family circus school. Together they learn to walk the high-wire of teen life and juggle the demands of friends, family, first love and facing up to who they are - all served up with a dash of circus-showbiz magic.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-03-2018
ISBN13:
9781406375657
Vægt:
266 g
Dybde:
23 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Målgruppe:
From 12 years
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031