Fast Friends

af


Fast Friends
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
04-09-2006
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
608
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

FAST FRIENDS is a warm and funny romantic novel from Sunday Times bestselling author Jill Mansell. For fans of Lucy Diamond, Cathy Kelly and Marian Keyes.When the chips are down, who better to turn to then your oldest friends? When bored housewife and mother Camilla Stewart impulsively invites her old schoolchums for dinner she hardly imagines that the evening will shatter her comfortable existence. But Roz Vallender and Loulou Marks are no ordinary guests. Roz, stunning and self-assured, is notorious as a TV presenter and superbitch, whilst the reckless Loulou owns Vampires, the trendiest wine bar in town. Horrified to discover that husband Jack has been playing around, Camilla determines to make some changes. With a little help from her friends she soon finds out that life in the fast lane is a lot more fun and the future still holds plenty of surprises.What readers are saying about Fast Friends: 'I am a huge lover of Jill Mansell books but this has to be her best to date. I enjoyed savouring every moment of it' Amazon reviewer, 5 stars'The tangled web of relationships within the book are so much fun to read about, that the book becomes just impossible to put down!' Amazon reviewer, 5 stars'Loved this book from start to finish... funny, sad, agonising, teasing and touching' Amazon reviewer, 5 stars

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
04-09-2006
ISBN13:
9780755332496
Vægt:
421 g
Dybde:
39 mm
Bredde:
127 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse An irresistibly romantic novel from the much-loved Jill Mansell, Sunday Times-bestselling author of YOU AND ME, ALWAYS. An evening with old friends makes Camilla look at her life - and her womanising husband - in a whole new way... The fun is about to begin.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080