Eighty Days Amber

- The fourth book in the tempting and unforgettable romantic series you need to read this summer


Eighty Days Amber
Brugt bog
  • Leveringstid Kan desværre ikke skaffes
Format:
Bog, paperback, brugt
Udgivelsesdato:
22-11-2012
Sprog:
Engelsk
Stand:
Næsten ubrugt med få synlige brugstegn
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The brand new racy romance novel in Vina Jackson's bestselling EIGHTY DAYS series, for fans of Fifty Shades and Sylvia Day.I'd always liked bad boys. And as I grew up, they became bad men . . .In her youth, Russian dancer Luba fell for a bad man; a handsome but dangerous rare amber dealer who would disappear for months on end but expect Luba to drop everything when he called. Despite everything Luba could not deny her attraction to the seductive Chey, but their passionate, turbulent relationship came to an end when Luba fled Russia having discovered a shocking secret about her lover.From elite private clubs in New Orleans to the London mansion of an enigmatic rockstar, Viggo Franck, Luba embarks on a journey of self discovery and embraces the exciting, enticing experiences her new life as a dancer brings. Her adventures introduce her to a fiery, flame-haired violinist, Summer, and Lauralynn, a woman with decidedly dark desires. But can this new life ever truly satisfy Luba, or will she forever crave the one man she knows isn't good for her.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
22-11-2012
Vægt:
220 g
Dybde:
30 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
196 mm
Format:
Paperback
Sidetal:
304
Sælger ID:
72972
Forfatter

    Vis mereVis mindre

    Vis mereVis mindre

    Tak fordi at du hjælper os med at give gamle bøger nye læsere

    Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

    Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

    Om fordelspriser hos Saxo

    For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

    Machine Name: SAXO080