Eeny Meeny
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 4-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 08-02-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-05-2014
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
448

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

THE ROCKET-PACED SERIAL-KILLER THRILLER AND RICHARD & JUDY BOOK CLUB PICK FROM M. J. ARLIDGE'What a great premise!' Jeffery Deaver, New York Times bestselling author of The Skin Collector and Solitude Creek The girl emerged from the woods, barely alive. Her story was beyond belief. But it was true. Every dreadful word of it. Days later, another desperate escapee is found - and a pattern is emerging. Pairs of victims are being abducted, imprisoned then faced with a terrible choice: kill or be killed. Would you rather lose your life or lose your mind? Detective Inspector Helen Grace has faced down her own demons on her rise to the top. As she leads the investigation to hunt down this unseen monster, she learns that it may be the survivors - living calling cards - who hold the key to the case. And unless she succeeds, more innocents will die . . . Introducing M. J. Arlidge's Detective Inspector Helen Grace, Eeny Meeny is an electrifying debut, with the nerve-shredding intensity of Saw and Along Came a Spider. Fans of James Patterson and Mo Hayder should pay attention.'This is going to be as big as Jo Nesbo' Judy Finnigan Praise for M.J. Arlidge and the DI Helen Grace series: 'M. J. Arlidge has created a genuinely fresh heroine in DI Helen Grace' Daily Mail 'Taut, fast-paced, truly excellent' Sun 'Detective Inspector Helen Grace is one of the greatest heroes to come along in years' Jeffery Deaver, New York Times bestselling author of The Skin Collector and Solitude Creek 'Gruesomely realistic, intriguing and relentless' Sunday Sport 'Eeny Meeny debuts one of the best new series detectives, Helen Grace. Determined, tough and damaged, she must unravel a terrifying riddle of a killer kidnapping victims in pairs. Mesmerizing!' Lisa Gardner 'A gripping debut ... D.I. Helen Grace is a flawed but winning heroine ... and, boy, the pages fly by' USA Today'A fast-paced, twisting police procedural and thriller that's sure to become another bestseller' Huffington Post

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-05-2014
ISBN13:
9781405914871
Vægt:
309 g
Dybde:
27 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
1
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The girl emerged from the woods, barely alive. Her story was beyond belief. But it was true. Every dreadful word of it. Days later, another desperate escapee is found - and a pattern is emerging. Pairs of victims are being abducted, imprisoned then faced with a terrible choice: kill or be killed. Would you rather lose your life or lose your mind?

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080