Echoes from Afar

af


Echoes from Afar
Du sparer Spar kr. 4,25 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
03-09-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A powerful story of love and loss from the beloved internationally bestselling author, Tamara McKinley, who also writes as Sunday Times bestseller Ellie Dean. For fans of Lesley Pearse and Susan Lewis.So this is Paris, she thought in awe. Spread out before her beneath a clear blue sky, it was like a precious gift after the smog and filth of London. No wonder it was called the city of love . . .After a spiteful rumour ruins her career in London, Annabelle Blake must travel to Paris to start afresh. There she makes the acquaintance of Etienne and Henri - one a poet, the other a painter - both charming, talented and handsome. They spend their days flirting and drinking with the city's artistes and Bohemians, and soon Annabelle too is swept up in the exotic and exhilarating world of 1930s Paris. But as ever more young people are drawn to the fight against Fascism in Spain, Annabelle must wake from the dream and confront the reality of war. A lifetime later, gifted artist Eugenie Ashton falls in love with Paris the moment she sets foot outside the Gare de Lyon. Like her mother Annabelle before her, the artistic delights of the city are a bright new world to her: but Eugenie will soon find that in its shadows are hidden the secrets of her family's past.Discover Tamara McKinley's other timeless bestsellers Ocean Child and Matilda's Last Waltz.

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
03-09-2015
ISBN13:
9781784295424
Forlag:
Quercus
Format:
ePub
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080