Dress Like a Girl

af


Dress Like a Girl
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 23-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
32
Målgruppe:
From 4 to 8 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A playful and fashionable slumber party takes an empowering turn in this gorgeous picture book, perfect for fans of Princesses Wear Pants and Rosie Revere, Engineer!In these beautifully illustrated pages, a diverse cast of slumber party participants considers the most time-honored traditions for how to dress. If a lady should wear white in summertime, then how about donning a spacesuit? If team colors are apropos at sporting events, why not wear helmets and play ball?Uplifting and resonant, and with a variety of interests ranging from sports to science to politics, this book is sure to inspire any young girl, instilling the idea that the best way to dress like a girl is the way that makes you feel most like YOU!What does it mean to dress like a girl? Many will tell you in this big, wide world that there are strict rules that must be addressed,rules you will need when looking your best.But when you are given these rules to obey, the secret is heeding them-in your own way.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
07-03-2019
ISBN13:
9780062798923
Vægt:
414 g
Dybde:
6 mm
Bredde:
254 mm
Højde:
254 mm
Målgruppe:
From 4 to 8 years
Format:
Hardback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A playful and fashionable slumber party takes an empowering turn in this gorgeous picture book, as a diverse cast of party participants considers the most time-honored traditions for how to dress. Full color.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080