Dreaming of Florence

- The feel-good read of the summer!

af


Dreaming of Florence
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 29-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-08-2018
Sprog:
Engelsk
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Fresh pasta, red wine, fine art... and love? Find enchantment this year in the magical city of FlorenceWhen Debbie Waterson's bicycle crashes into handsome doctor Pierluigi, she wonders if her luck has changed. Determinedly single after ending a long relationship, at last, a man worth bumping into!Inspired to visit Florence, she soon runs headlong into that old foe: reality. But is Pierluigi the man of her dreams? Then there's her booze obsessed boss, his forbidding secretary and her noisy inconsiderate neighbours. But could her luck be about to change? Will she find love after all?Warm-hearted and unputdownable, Dreaming of Florence is the perfect escape for readers of Holly Martin, Tilly Tennant and Jenny Oliver.Praise for Dreaming of Florence'It's fun, fresh and heart warming... Dreaming of Florence? I am now!' The Book Trail'Such a beautiful read... You could taste the wonderful food, it was so vividly written.' Blue Yonder'Just what I needed - a fantastic read that I thoroughly enjoyed from start to finish... get ready for a fun filled, heartwarming Italian adventure and romance.' Splashes into Books'Dreaming of Florence is a fabulous book that I loved every last second of.' Rachel's Random Reads'A really beautifully romantic and heartwarming novel. Another brilliant story by T.A. Williams.' Cosiest Corner

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-08-2018
ISBN13:
9781788631396
Dybde:
19 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080