Dragon Storm: Tomas and Ironskin

af

indgår i serie Dragon Storm


Dragon Storm: Tomas and Ironskin
Du sparer Spar kr. 14,50 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 4-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 28-01-2022
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
160
Målgruppe:
From 7 to 9 years

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The first book in a thrilling, magical, and action-packed new fantasy series, illustrated throughout and perfect for 7 - 9 year olds!In the land of Draconis, there are no dragons.Once, there were. Once, humans and dragons were friends, and created the great city of Rivven together.But then came the Dragon Storm, and the dragons retreated from the world of humans.To the men and women of Draconis, they became legends and myth.Tomas has always been told that now, dragons are extinct, and so he can't believe it when a mysterious stranger invites him to join a secret society, the Dragonseer Guild - and tells him that not only do dragons still exist, but also that Tomas has a very special power... he can summon his very own dragon!But Tomas faces a difficult choice, and he and his dragon, Ironskin, must learn to trust each other - and together, they have to save their home from a deadly threat.An exciting new fantasy series from the highly acclaimed author of Orion Lost, brilliantly illustrated throughout, and perfect for fans of Beast Quest and How to Train Your Dragon.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
13-01-2022
ISBN13:
9781839940026
Vægt:
143 g
Dybde:
12 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Nosy Crow Ltd
Målgruppe:
From 7 to 9 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The first book in a thrilling, magical, and action-packed new fantasy series, illustrated throughout and perfect for 7 - 9 year olds!

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082