Discarded
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 22-06-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
27-05-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The Missing Children Case Files: Case 4 'Mind-blowingly addictive!' Samantha Lee Howe, USA Today-bestselling author of The Stranger in Our Bed Where better to hide a body than in someone else's grave? When a girl goes missing from the shores of Dorset in a crime eerily similar to one two decades earlier, her parents enlist investigative journalist and bestselling author Emma Hunter to find her. Where better to bury the truth than in someone else's lie? But then police archivist Jack calls her saying they've found a suitcase of bones beneath the ash of the trafficking den burned down in Berkshire eight months ago. When monsters rise the children are the first to die... As Emma contends with the question of whether her worst fear has finally been realised, her agent summons her to London. She's been sent a message from the killers. A warning. The fourth nerve-shredding chapter in The Missing Children Case Files is an unmissable crime thriller exploring what happens when the truths that make us human are discarded and empathy rots into evil - perfect for fans of J M Dalgliesh and Michael Connelly. Praise for The Missing Children Case Files: 'Wow!... Kept me guessing throughout and I raced to the end - and what an ending! Can't wait for the next instalment!' Caz Finlay, bestselling author of the Bad Blood series 'A darkly thrilling new series... I can't wait to get hold of the next one!' R. J. Parker, bestselling author of The Dinner Party 'I did not want to put it down. This is a solid 5 star read from me... Highly recommended to fans of crime fiction' Rebecca Kelly, author of Monstrous Souls

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
27-05-2021
ISBN13:
9780008443351
Vægt:
270 g
Dybde:
24 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
Book 4
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The Missing Children Case Files: Case 4 'Mind-blowingly addictive!' Samantha Lee Howe, USA Today-bestselling author of The Stranger in Our Bed

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080