Dinner for Two

af


Dinner for Two
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 17-05-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
15-08-2002
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A witty and touching novel for fans of Tony Parsons and Nick Hornby.Thirty-two-year-old music journalist Dave Harding has got a nice house, a cushy job and in Izzy, his partner, the ideal companion for an intimate dinner for two. But when friends of Dave announce they're having a baby the biological clock he never knew existed starts ticking. Loudly. When the magazine Dave works for folds he is forced to take the worst job in journalism - Agony Uncle for Teen Scene. Suddenly cooler-than-cool Dave is knee deep in the adolescent outpourings of his teenage readership. One letter out of thousands, however, turns his life upside down. Thirteen-year-old Nicola O'Connell doesn't want advice about boys - she wants to know about Dave because she's convinced that Dave Harding is her dad. And she's got the facts to prove it.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
15-08-2002
ISBN13:
9780340767962
Vægt:
272 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse A brilliant romantic comedy from number one bestselling author Mike Gayle, author of MY LEGENDARY GIRLFRIEND, MR COMMITMENTand TURNING THIRTY None

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081