Death by Iced Coffee
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
E-bog, ePub
Udgivelsesdato:
25-04-2023
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
320
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A smart, well-crafted mystery set in a charming Midwestern small town, where bookstore-cafe owner Krissy Hancock has a sideline in sleuthingjust right for fans of Leslie Meier, Cleo Coyle, and Carolyn Hart. Bookstore-cafe owner Krissy Hancock is stepping out from behind the counter to take part in the first annual Pine Hills, Ohio, marathon. But with a killer close by, she may soon be running for her life . . . It's a brutally hot day in Pine Hills, and Krissy Hancock would love to be sitting in a shady spot and sipping her favorite iced coffee. Instead, she's lacing up her sneakers for a marathonand swiftly regretting it. Especially when she finds one of the other runners lying motionless. At first Krissy suspects heatstroke, but the red marks around the man's throat tell a more sinister story. The victim, it turns out, had brewed up all kinds of enemies thanks to his cheating waysboth romantic and financial. Krissy's not keen to get involved, but her friend Rita's boyfriend, Johan, seems to be mixed up in the mayhem. For Rita's sake, Krissy wants to help filter out the real killer. But can she do it before another Pine Hills resident gets permanently iced?

Andre udgaver:

Bog, paperback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
25-04-2023
ISBN13:
9781496736680
Format:
ePub

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081