Dead End Girls

af

Dead End Girls
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Kan forudbestilles
  • Vær opmærksom på leveringstiden
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
Målgruppe:
From 14 to 18 years

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

"A clever page-turner that I couldn't put down."-Natasha Preston, #1 New York Times Bestselling Author?Two girls fake their deaths only to face mortal danger in this YA thriller perfect for fans of The Twin and None Shall Sleep.In one week, Maude will be dead. At least, that's what she wants everyone to think. After years of research, Maude has decided to fake her own death. She's figured out the how, the when, the where, and who will help her unsuspectingly. The why is complex: revenge, partly. Her terrible parents deserve this. But there's also 'l'appel du vide,' the call of the void, that beckons her toward a new life where she will be tied to no one, free and adrift. Then Frankie, a stepcousin she barely knows, figures out what she's plotting, and the plan seems like it's ruined. Except Frankie doesn't want to rat her out. Frankie wants in.The girls vault into the unknown, risking everything for a new and limitless life. But there are some things you can never run away from. What if the poison is not in the soil, but in the roots? This pulse-pounding thriller offers a nuanced exploration of identity, freedom, and falling in love while your world falls apart.

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
16-05-2023
ISBN13:
9780316310529
Bredde:
140 mm
Højde:
210 mm
Målgruppe:
From 14 to 18 years
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfatter

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO162