Dangerous Seduction: Nemesis, Unlimited Book 2 (A page-turning historical adventure romance)

af

indgår i serie Nemesis Unlimited


Dangerous Seduction: Nemesis, Unlimited Book 2 (A page-turning historical adventure romance)
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
26-11-2013
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A thrilling novel of passion and vengeance from award-winning author Zoe Archer, as Nemesis, Unlimited. Fans of Kristen Callihan, Beth Ciotta, Meljean Brook and Sherry Thomas will be swept away by this exciting and compelling historical adventure romance.Can a common cause lead to shared passion? Alyce Carr has no time for the strange man in her little Cornwall village, no matter how breathtakingly handsome he is. Life in Trewyn doesn't allow for much fun - the managers of the copper mine barely provide the miners and their families with enough food. Outsiders are suspect and flirts are unimaginable, but Simon Sharpe is as keen as his name...and Alyce can't ignore him for long. As the founder of Nemesis, Unlimited, Simon Addison-Shawe is well accustomed to disguise and deceit. Yet he's not prepared for Alyce's dogged defense of her people and the injustices the copper mine has dealt them. With Alyce's help he can change the fate of an entire town, and convincing her to join him is only part of the thrill. Together, they ignite a desire in each other much too powerful to deny. But at what cost?Don't miss more enthralling adventure with Nemesis, Unlimited in Sweet Revenge, Winter's Heat and Wicked Temptation and check out Zoe's historical romance writing as Eva Leigh.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
26-11-2013
ISBN13:
9781472214218
Vægt:
278 g
Dybde:
25 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
197 mm
Nummer i serien:
Book 2
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The second in the action-packed series of desire and revenge from the author of the Blades of the Rose and Hellraisers series.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO081