Daisy's Secret

- A sweeping tale of friendship and second chances

af

indgår i serie Lakeland Sagas


Daisy's Secret
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 27-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
08-04-2021
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

An old secret is about to be uncovered...Daisy is devastated when her lover, Percy, abandons her. All alone, Daisy is forced by her own mother to give up her baby son for adoption - shortly before she throws Daisy out. War is imminent, and Daisy is evacuated to the Lake District, where she eventually tracks down her black-sheep aunt, Florrie. Together they set up a guest house, and when Daisy meets and falls in love with a young airman, Harry, happiness is within her reach. The guest house is full of eccentric characters, and all of them use Daisy's shoulder to cry on. But when Percy turns up holding a baby, Daisy is torn between her yearning to reclaim her son and her love for Harry. Will the truth set Daisy free, or break her heart once more?A compelling saga of wartime struggle and triumph over adversity, perfect for fans of Nancy Revell and Val Wood.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
08-04-2021
ISBN13:
9781800323025
Dybde:
24 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Canelo
Nummer i serien:
5
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081