Daisy's Long Road Home

af

indgår i serie Daisys War


Daisy's Long Road Home
Du sparer Spar kr. 15,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 14-04-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
27-08-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

All she's ever wanted is a place to call home 1948: Daisy Driscoll is working as a qualified Sister in Brighton. The war may be over, but Daisy's heart is in turmoil. Abandoned in childhood and haunted by the experience of her first marriage, Daisy no longer trusts anyone. Convinced the roots of her identity lie in India, and desperate to find the truth, Daisy leaps at the chance to leave her lonely life behind when her friend Grayson Harte travels to the East on business. As she uncovers long-hidden secrets about the family she never knew, will she be able to put the past behind her and find happiness after all? The heart-warming final book in the bestselling Daisy's War series - perfect for fans of Katie Flynn, Kitty Neale and Nadine Dorries. The Daisy's War trilogy: The Girl from Cobb Street - Book 1 The Nurse's War - Book 2 Daisy's Long Road Home - Book 3 Each story in the Daisy's War series can be read and enjoyed as a standalone story - or as part of this compelling trilogy charting the fortunes of Daisy Driscoll.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
27-08-2015
ISBN13:
9781848453982
Vægt:
260 g
Dybde:
27 mm
Bredde:
126 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Harlequin (UK)
Nummer i serien:
3
Nummer i serien:
3
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse All she's ever wanted is a place to call home 1948: Daisy Driscoll is working as a qualified Sister in Brighton. The war may be over, but Daisy's heart is in turmoil. Abandoned in childhood and haunted by the experience of her first marriage, Daisy no longer trusts anyone.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO031