Could It Be Magic?

af


Could It Be Magic?
Du sparer Spar kr. 10,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
02-04-2009
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A magical novel full of heart and soul - perfect for fans of Sophie Kinsella and Giovanna Fletcher All it takes is a bolt from the blue to change your life forever... When Jessica Taylor is struck by lightning one afternoon whilst walking her dog, she has no idea how dramatically her life is going to change... Lucky to survive, Jessica wakes up in a hospital bed - but as someone else. Apparently she's now Lauren Richardson, wife and mother of four young children. No one will believe her story - she can hardly believe it herself. Later that night, Jessica wakes up again - as herself. She quickly works out that when Lauren sleeps, she wakes up as Jessica. But when Lauren is awake, she must sleep - whatever the time of day. Needless to say, it plays havoc with her work and her blossoming relationship with Dan Brennan, the handsome stranger who saved her on the Downs that fateful day. Jessica has no idea what has happened to her and whether she can get back to life as she knows it. Meanwhile, she must quickly get the hang of looking after four demanding children, an even more demanding husband and also learn all about the woman in whose designer shoes she now stands. But as she digs deeper into Lauren's life, she unearths some secrets, secrets which may tear the family apart...

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
02-04-2009
ISBN13:
9781847561053
Vægt:
243 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081