Coronation Day

af


Coronation Day
Du sparer Spar kr. 65,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
  • Fri fragt
  • Stream 60.000 e- og lydbøger
Format:
Lydbog, download
Sprog:
Engelsk
Varighed:
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A gritty and compelling family drama from the author of The Street. Perfect for fans of Kitty Neale.It's going to be a right old knee's up...The residents of the tough streets around Islington are heartbroken at the death of George the VI but having a young Queen on the throne isn't the only change that they can expect.The toughest street in London, Campbell Road, is due for demolition. One of the last residents remaining, Matilda Kiever, born and bred on the street, remembers many things about the past, not least what really happened to Christopher Wild's mum, Pamela. Christopher thought she was dead, but it turns out she is very much alive.But before he can get to the bottom of things, trouble starts to brew on Campbell Road when, after months of tension between Stephen's building firm and the local Irish Navvies, his father is injured and the finger of blame is squarely pointed at the Irish.Meanwhile, Coronation Day is just around the corner and the street will be having the biggest party it has ever seen. But Christopher is about to get drawn into one hell of a ding dong - and Campbell Road is going to have one last knees up that no one will ever forget.

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-05-2012
ISBN13:
9780007478347
Format:
Lydbog download
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032