Clash of Iron
Du sparer Spar kr. 14,71 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 01-10-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
16-04-2015
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
560
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

LEADERS ARE FORGED IN THE FIRES OF WARIron Age warriors Dug and Lowa captured Maidun castle and freed its slaves. But now they have conquered it, they must defend it.A Roman invasion is coming from Gaul, but rather than uniting to protect their home, the British tribes battle each other - and see Maidun as an easy target.Meanwhile, Lowa's spies infiltrate Gaul, discovering the Romans have recruited bloodthirsty British druids, and Maidunite Ragnall finds his loyalties torn when he meets Rome's charismatic general, Julius Caesar.War is coming. Who will pay its price?For more epic action from Angus Watson, check out:West of West TrilogyYou Die When You DieThe Land you Never LeaveWhere Gods Fear to GoThe Iron Age TrilogyAge of IronClash of IronReign of Iron

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
16-04-2015
ISBN13:
9780356502625
Vægt:
383 g
Dybde:
45 mm
Bredde:
131 mm
Højde:
197 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Bloodthirsty druids and battle-hardened Iron Age warriors collide in the second volume of this action-packed historical fantasy trilogy which will appeal to fans of Joe Abercrombie and HBO's Game of Thrones. The first volume of this trilogy, Age of Iron, is currently shortlisted for the 2015 David Gemmell Award.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO082