Champion
Du sparer Spar kr. 35,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-6 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
483
Målgruppe:
From age 12
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The explosive finale to Marie Lu's "New York Time"s bestselling LEGEND trilogy--perfect for fans of THE HUNGER GAMES and DIVERGENT

He is a Legend.

She is a Prodigy.

Who will be Champion?

June and Day have sacrificed so much for the people of the Republic--and each other--and now their country is on the brink of a new existence. June is back in the good graces of the Republic, working within the government's elite circles as Princeps Elect while Day has been assigned a high level military position. But neither could have predicted the circumstances that will reunite them once again. Just when a peace treaty is imminent, a plague outbreak causes panic in the Colonies, and war threatens the Republic's border cities. This new strain of plague is deadlier than ever, and June is the only one who knows the key to her country's defense. But saving the lives of thousands will mean asking the one she loves to give up everything he has. With heart-pounding action and suspense, Marie Lu's bestselling trilogy draws to a stunning conclusion.

Andre udgaver:

Bog, paperback
Bog, hardback
Bog, ukendt format
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
07-11-2013
ISBN13:
9781410462022
Vægt:
476 g
Dybde:
22 mm
Bredde:
142 mm
Højde:
218 mm
Forlag:
Thorndike Press
Målgruppe:
From age 12
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO032