Busman's Honeymoon

- Classic crime for Agatha Christie fans

af

indgår i serie Lord Peter Wimsey Mysteries


Busman's Honeymoon
Du sparer Spar kr. 23,22 med Saxo Premium
  • Leveringstid 3-7 hverdage
  • Forventet levering 10-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
22-09-2016
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
464
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The thirteenth book in Dorothy L Sayers' classic Lord Peter Wimsey series, introduced by crime writer Natasha Cooper - a must-read for fans of Agatha Christie's Poirot and Margery Allingham's Campion Mysteries. They plan to have a quiet country honeymoon. Then Lord Peter Wimsey and his bride Harriet Vane find the previous owner's body in the cellar.Set in a country village seething with secrets and snobbery, this is Dorothy L. Sayers' last full-length detective novel. Variously described as a love story with detective interruptions and a detective story with romantic interruptions, it lives up to both descriptions with style.'She brought to the detective novel originality, intelligence, energy and wit.' P. D. James

Andre udgaver:

Bog, paperback
Lydbog, download

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
22-09-2016
ISBN13:
9781473621411
Vægt:
312 g
Dybde:
29 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
Book 13
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The thirteenth book in the classic British detective series featuring amateur sleuth Lord Peter Wimsey, with a new introduction by crime writer Natasha Cooper.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082