Streaming af e- og lydbøger Stream e- og lydbøger Prøv gratis

Brush with Death

af

Du sparer 67% fra forlagets pris
Brush with Death
  • Leveringstid Straks (sendes på e-mail)
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 14 dage gratis (herefter 79,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.
  • Op til 70% rabat
  • Fri fragt
  • Stream 30.000 e- og lydbøger
E-bog, ePub (kr. 4,95) (kr. 14,95)
  1. Beskrivelse

    Murder and mystery in the Montreal art world. For fans of Agatha Christie and M.C.Beaton, A Brush With Death is the second book in The Bookshop Mysteries, a new cosy crime series by Richard King. When famous author Ovid Holmes is murdered in his apartment, bookshop owner and wannabe sleuth, Sam Wiseman, finds himself drawn into the investigation. As he teams up with Detective Gaston Lemieux once again, the investigative duo have their work cut out. When they find an old newspaper article relating to a murder in the art world twenty years ago, they realise that Ovid's research for his latest novel could have something to do with his own death. And as they delve deeper into the case, they uncover criminals who will do anything to stop their secrets from getting out . . .

  2. Yderligere info
    Udgivelsesdato:
    22-09-2016
    Sprog:
    Engelsk
    ISBN13:
    9781785761805
    Sidetal:
    400
    Mærkat:
    E-bog, ePub
    Format:
    ePub
  3. Anmeldelser

    Kundernes boganmeldelser af Brush with Death

  4. DRM Beskyttelse

    OBS! E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Se andre bøger, der handler om