Udvidet returret til 31. januar 2017

Du er her:
Brush with Death af Richard King

Brush with Death (The Book Shop Mysteries)

- A Classic Murder Mystery

(E-bog, ePub)

Beskrivelse: Murder and mystery in the Montreal art world. For fans of Agatha Christie and M.C.Beaton, A Brush With Death is the second book in The Bookshop Mysteries, a new cosy... Læs mere

Murder and mystery in the Montreal art world. For fans of Agatha Christie and M.C.Beaton, A Brush With Death is the second book in The Bookshop Myster... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781785761805
Sideantal:
400
Udgivet:
22-09-2016
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste
kr. 54,95

kr. 29,95

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding



OBS!
E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.



Forlagets beskrivelse
Murder and mystery in the Montreal art world. For fans of Agatha Christie and M.C.Beaton, A Brush With Death is the second book in The Bookshop Mysteries, a new cosy crime series by Richard King. When famous author Ovid Holmes is murdered in his apartment, bookshop owner and wannabe sleuth, Sam Wiseman, finds himself drawn into the investigation. As he teams up with Detective Gaston Lemieux once again, the investigative duo have their work cut out. When they find an old newspaper article relating to a murder in the art world twenty years ago, they realise that Ovid's research for his latest novel could have something to do with his own death. And as they delve deeper into the case, they uncover criminals who will do anything to stop their secrets from getting out . . .

Kundernes boganmeldelser af Brush with Death (The Book Shop Mysteries)


Der er ingen anmeldelser af Brush with Death (The Book Shop Mysteries)

for at skrive en anmeldelse.

Se andre bøger, der handler om:

Se også: