Born to be Wilde
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 30-09-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
31-07-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

'Nothing gets me to a bookstore faster than Eloisa James' Julia QuinnEloisa James's dazzling new Georgian-set series continues . . . The richest bachelor in England plays matchmaker . . . for an heiress he wants for himself! For beautiful, witty Lavinia Gray, there's only one thing worse than having to ask the appalling Parth Sterling to marry her: being turned down by him.Now the richest bachelor in England, Parth is not about to marry a woman as reckless and fashion-obsessed as Lavinia; he's chosen a far more suitable bride.But when he learns of Lavinia's desperate circumstances, he offers to find her a husband. Even better, he'll find her a prince.As usual, there's no problem Parth can't fix. But the more time he spends with the beguiling Lavinia, the more he finds himself wondering . . .Why does the woman who's completely wrong feel so right in his arms?The third book in New York Times bestselling Eloisa James's new series, the Wildes of Lindow Castle, is perfect for fans of Julia Quinn's Bridgertons and Eloisa's Desperate DuchessesThe Wildes of Lindow Castle series:Wilde in LoveToo Wilde to WedBorn to Be Wilde Say No to the DukePraise for Eloisa James:'Eloisa James is extraordinary' Lisa Kleypas'Smart heroines, sensual heroes, witty repartee and a penchant for delicious romance have made James a fan favorite . . . readers will be hooked from beginning to end' RT Book Reviews'Romance writing does not get much better than this' People'Eloisa James writes with a captivating blend of charm, style, and grace that never fails to leave the reader sighing and smiling and falling in love' Julia Quinn'Charming, romantic and unexpectedly funny' Kirkus

Andre udgaver:

Bog, paperback
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
31-07-2018
ISBN13:
9780349417721
Vægt:
305 g
Dybde:
28 mm
Bredde:
128 mm
Højde:
196 mm
Format:
Paperback
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081