Bookshop Girl in Paris

af

indgår i serie Bookshop Girl


Bookshop Girl in Paris
Du sparer Spar kr. 15,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 3-7 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 28-09-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
240
Målgruppe:
From 13 to 15 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The third in a hilarious series that will make you want to rush out and take shelter in your nearest bookshop.It's just a typical grey day in Greysworth, until the manager of Bennett's Bookshop makes an exciting announcement. They've organised a French exchange with one of Paris's most famous bookshops!Before you can say 'Oooh la la' Paige Turner is already daydreaming about the iconic sights she knows so well from old films and school textbooks. Just THINK of all the chic arty-farty adventures she'll have.It would be fantastique if it weren't for one slight problem . . . the boy she'll be stuck with in the city of love.Written by bookseller Chloe Coles, this laugh-out-loud series is perfect for fans of Holly Bourne and Louise Rennison.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
23-01-2020
ISBN13:
9781471408410
Vægt:
202 g
Dybde:
15 mm
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Hot Key Books
Målgruppe:
From 13 to 15 years
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The third in a new laugh-out-loud and sparky teen series, perfect for fans of Holly Bourne and Louise Rennison.Paige Turner is at work at Bennetts Bookshop when her manager makes an exciting announcement: 'An amazing opportunity has arisen!

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080