Bookshop Girl in Paris

af


Bookshop Girl in Paris
Du sparer Spar kr. 20,00 med Saxo Premium
Format:
Bog, paperback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
240
Målgruppe:
From 13 to 15 years
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

The third in a hilarious series that will make you want to rush out and take shelter in your nearest bookshop.Paige Turner is at work at Bennetts Bookshop when her manager makes an exciting announcement: 'An amazing opportunity has arisen! Some of you may have heard of the famous "Books Are Magic" bookshop in Paris . . .'OMG yes! Paige knows all about it and her mind flickers with dreams of those iconic sights, all based on old films, black and white Instagram posts . . . and French GCSE textbooks. Just THINK of all the arty-farty culture she'd get to soak up! There's just a slight problem: everybody who works in Bennetts is desperate to be picked, including Holly. So just how much is Paige willing to compromise in order to go?Written by bookseller Chloe Coles, this laugh-out-loud series is perfect for fans of Holly Bourne and Louise Rennison.

Vis mereVis mindre

ISBN13:
9781471408410
Bredde:
129 mm
Højde:
198 mm
Forlag:
Hot Key Books
Målgruppe:
From 13 to 15 years
Format:
Paperback
  • Forfattere

  • Bibliotekernes beskrivelse

    The third in a new laugh-out-loud and sparky teen series, perfect for fans of Holly Bourne and Louise Rennison.Paige Turner is at work at Bennetts Bookshop when her manager makes an exciting announcement: 'An amazing opportunity has arisen!

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Bookshop Girl in Paris

af

  • Leveringstid Kan forudbestilles
Køb til medlemspris og få altid fri fragt.
Prøv 30 dage gratis (herefter 99,-/md.).

Læs mere om Saxo Premium her.

på lager

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo

Du har nu adgang til din konto hos Saxo, og kan se alle oplysninger om dit medlemskab, dine
ordrer og din digitale boghylde under "Mit Saxo".

Som tak for, at du har aktiveret dit medlemskab, har vi valgt at give dig fri læsning hele
sommeren. Dvs. at du frit kan tilgå de mere en 50.000 bøger i Saxos app, samt købe bøger til
vores altid lave medlemspris og fri fragt her på Saxo.com hele juli. Din næste medlemsbetaling
vil først falde i august.

Vi glæder os meget til at byde dig velkommen i vores univers, og håber at du kommer godt i
gang med Saxo Premium.

God sommer og god læselyst!

Med venlig hilsen Saxo

Kom i gang nu!