Se de mest populære idéer til julegaver her

Du er her:

Hundedressur og hundetræning

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
  • Sprog
1 - 50 ud af 8.662 emner i "Bog"

On Talking Terms With Dogs

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

One of our all time best selling books is now in its second edition with three additional chapters, …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Zak George's Dog Training Revolution

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A revolutionary way to raise and train your dog.

Zak George is a new type of dog trainer. A…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

When Pigs Fly!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Do you have an impossible dog? Does your dog come when called, heel properly when you go for a walk,…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Canine Body Language

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Never before has canine body language been so thoroughly documented with photographs and text! Hundr…

Se mere om bogen

kr. 369,95
Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 339,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 279,95

My Dog Pulls. What Do I Do?

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Is walking your dog a tug-of-war? At last, a simple way to teach your dog to walk on a leash without…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Barking

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Barking is more than just noise. Barking is natural and almost all dogs bark. It is one of the many …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Be the Pack Leader

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The New York Times bestseller!

Be the Pack Leader is Cesar Millan?s guide for taking your r…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Behavior Adjustment Training 2.0

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Empower your dog to gain confidence and social skills With BAT 2.0, trainer/author Grisha Stewart ha…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 229,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

Travel With Dogs (Lonely Planet)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Never leave your furry best friend behind again when you travel! Travel with Dogs is a stylishly ill…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

How to Behave So Your Dog Behaves

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Describes how dogs think and learn, and provides dog training methods that take into consideration t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

How to Raise the Perfect Dog

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

From the bestselling author and star of National Geographic Channel's Dog Whisperer, the only resour…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

(1 anmeldelser)

Detector Dog

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Detector dog guides you through the steps that will help you teach your dog how to detect a particul…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 129,95

Reaching the Animal Mind

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A Celebrated Pioneer in the Field of No-Punishment Animal Training, Karen Pryor is responsible for d…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Cesar's Way

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The book that started it all, from international bestselling author, dog trainer and TV star, Cesar …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Culture Clash

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The most thought provoking book ever written on dog behavior and training Generations of dogs have b…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Havanese (Bichon Havanais) Training Guide Havanese Training Includes: Havanese Tricks, Socializing, Housetraining, Agility, Obedience, Behavioral Trai

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

This Training Guide is a truly informative and unique book, full of reliable and tested information …

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Plenty in Life Is Free

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Over the past two decades, countless dog trainers across the world have embraced the liberal use of …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

Ethics and Ethology

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

This book will help you to achieve the best possible relationship with your dog. It explains the bes…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Mental Activation

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Dogs need to encounter and overcome physical and mental challenges to remain happy and well. Unless …

Se mere om bogen

kr. 189,95
Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

K9 Scent Training (K9 Professional Training)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

illustrations

Se mere om bogen

kr. 349,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 319,07
Læs mere
Medlemspris
kr. 249,95

Cesar's Rules

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The training book you’ve been waiting for from the bestselling author and star of National Geographi…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 84,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 239,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 189,95

Nederlandse Kooikerhondje Guide Nederlandse Kooikerhondje Guide Includes: Nederlandse Kooikerhondje Training, Diet, Socializing, Care, Grooming, Breed

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

"A truly informative Guide for your Nederlandse Kooikerhondje" You will greatly benefit from this ea…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Fight!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

From the award-winning author of Culture Clash, Mine!, and Oh Behave! A practical guide to the treat…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Canine Nosework

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

The Education of Will

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

In this powerful, soul-searching memoir, beautifully written in the vein of A Pack of Two and Wild, …

Se mere om bogen

kr. 239,95
Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 224,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

Mine!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A practical how-to guide on resource guarding - food bowl, object, bed, crate, owner, etc. - in dogs…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 94,95

Dog Whisperer With Cesar Millan

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

If you have a dog, if you love Dog Whisperer with Cesar Millan, if you love compelling reality TV, y…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Havanese (Bichon Havanais) Guide Havanese Guide Includes: Havanese Training, Diet, Socializing, Care, Grooming, Breeding and More

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

"A truly informative Guide for your Havanese" You will greatly benefit from this easy-to-read Guide …

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Feisty Fido

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

If you have a dog who is barking and lunging at other dogs while on leash, you are not alone. It's a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

How to Train Your Dog Positively

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

illustrations

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Chill Out Fido!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Does your dog go bonkers when the doorbell rings or when you grab the leash to take him for a walk? …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

The Puppy Listener

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

An indispensible guide to raising your new puppy from the author of The Dog Listener. From teething …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 84,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Scaredy Dog!

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Ali Brown, Certified Pet Dog Trainer, helps dog owners understand what a reactive dog is doing when …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Eurasier Activities Eurasier Activities (Tricks, Games & Agility) Includes: Eurasier Agility, Easy to Advanced Tricks, Fun Games, plus New Content

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

This Activities Guide (including Tricks, Games and Agility) is among one of the most unique and info…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Aussie Herding

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

101 Dog Tricks

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Trick training is a must for all dog owners who consider their dogs part of the family. This include…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Cesar Millan's Lessons From the Pack

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

In this inspiring book, Cesar Millan uses decades of experience to reveal the many ways that dogs an…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

Scottish Deerhound Guide Scottish Deerhound Guide Includes: Scottish Deerhound Training, Diet, Socializing, Care, Grooming, Breeding and More

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

"A truly informative Guide for your Scottish Deerhound" You will greatly benefit from this easy-to-r…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

Scottish Deerhound Activities Scottish Deerhound Tricks, Games & Agility. Includes: Scottish Deerhound Beginner to Advanced Tricks, Series of Games,

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

"Unique in its approach and really helpful with its information - this book is a must have for any o…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 94,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 74,95

Havanese Bichon Havanais Activities Havanese Activities (Tricks, Games & Agility) Includes: Havanese Agility, Easy to Advanced Tricks, Fun Games, plus

Bog, hæftet

Sprog: Engelsk

This Activities Guide (including Tricks, Games and Agility) is among one of the most unique and info…

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

The Dog Listener

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

You've heard of the Horse Whisperer - now meet the woman who uses similar methods to train dogs. 50 …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

1 - 50 ud af 8.662 emner i "Hundedressur og hundetræning"
Antal

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.