Study & Teaching

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
1 ud af 38 emner

The Inexplicable Logic of My Life

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Multi-award winning author and poet Benjamin Alire Saenz's gorgeous teen?novel, set on the American …

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

The Education of Margot Sanchez

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Pretty in Pink comes to the South Bronks in this bold and romantic coming-of-age novel about dysfunc…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Leveringstid:
Kan desværre ikke skaffes

Saving Stevie

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Thirteen-year-old Minto's family is in crisis. Minto's older sister has had a baby and immediately a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

Juvie

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Heart-wrenching and real, Juvie tells the story of two sisters grappling with accountability, sacrif…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 79,95
Læs mere
Pluspris
kr. 64,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 369,95
Læs mere
Pluspris
kr. 299,95

Life in a Fishbowl

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Fifteen-year-old Jackie Stone is a prisoner in her own house. Everything she says and does 24/7 is b…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Because of the Sun

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

From the backyards of suburban Florida to the parched desert of New Mexico, Because of the Sun explo…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Because of the Sun

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

From the backyards of suburban Florida to the parched desert of New Mexico, Because of the Sun explo…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 239,95
Læs mere
Pluspris
kr. 189,95

Fire Color One

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Nominated for the prestigious Carnegie Medal, this novel is a?stunning tribute to fathers and daught…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

American Ace

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

This novel in verse, perfect for fans of Jacqueline Woodson and Toni Morrison, explores American his…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Kan desværre ikke skaffes

Untwine

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Giselle Boyer and her identical twin, Isabelle, are as close as sisters can be, even as their family…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

The Secret Language of Sisters

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

When Ruth Ann (Roo) McCabe responds to a text message while she's driving, her life as she knows it …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

kr. 1.539,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 1.352,76
Læs mere
Pluspris
kr. 1.279,95

Everything Beautiful Is Not Ruined

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Then

Ingrid traveled all over Europe with her opera star mother, Margot-Sophia. Life was b…

Se mere om bogen

kr. 549,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 422,57
Læs mere
Pluspris
kr. 349,95

A Psalm for Lost Girls

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

I?ll Give You the Sun meets True Detective in this brilliant YA debut about saints, sisters, and lea…

Se mere om bogen

kr. 549,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 419,94
Læs mere
Pluspris
kr. 349,95

The Emperor of Any Place

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The ghosts of war reverberate across the generations in a riveting, time-shifting story within a sto…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 89,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Understanding and Teaching U.S. Lesbian, Gay, Bisexual, and Transgender History (Harvey Goldberg)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Designed for university and high school teachers who want to integrate LGBT history into the curricu…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 319,95
Læs mere
Pluspris
kr. 259,95

The Other F-Word

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Milo has two great moms, but he's never known what it's like to have a dad. When Milo's doctor sugg…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

A Psalm for Lost Girls

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

I?ll Give You the Sun meets True Detective in this brilliant YA debut about saints, sisters, and lea…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Everything Beautiful Is Not Ruined

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Then

Ingrid traveled all over Europe with her opera star mother, Margot-Sophia. Life was b…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Things I Should Have Known

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Things Chloe Knew:

Her sister Ivy was lonely. Ethan was a perfect match. Ethan?s brother, …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Are You Seeing Me?

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Twins Justine and Perry have left their home in Australia and embarked on the road trip of a lifetim…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

How Not to Disappear

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A pregnant teen and her gin sling loving great-aunt go on the journey of a lifetime in this ?absolut…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Fire Color One

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Sixteen-year-old Iris itches constantly for the strike of a match. But when she's caught setting one…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Kan desværre ikke skaffes

Untwine

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Giselle Boyer and her identical twin, Isabelle, are as close as sisters can be, even as their family…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

The Inexplicable Logic of My Life

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

?Friendships, family, grief, joy, rage, faith, doubt, poetry, and love?this complex and sensitive bo…

Se mere om bogen

kr. 599,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 457,42
Læs mere
Pluspris
kr. 389,95

Juvie

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Heart-wrenching and real, Juvie is the story of two sisters grappling with sacrifice, accountability…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

Juvie

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Heart-wrenching and real, Juvie is the story of two sisters grappling with sacrifice, accountability…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

The Emperor of Any Place

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

The ghosts of war reverberate across the generations in a riveting, time-shifting story within a sto…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

The Emperor of Any Place

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

The ghosts of war reverberate across the generations in a riveting, time-shifting story within a sto…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Waking in Time

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Painless

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Seventeen-year-old Quinn can't feel physical pain. Born with a rare neurological condition, he?s fac…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

kr. 1.089,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 1.061,08
Læs mere
Pluspris
kr. 989,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 299,95
Læs mere
Pluspris
kr. 239,95

1 ud af 38 emner i "Study & Teaching"
Antal
  • Side:
  • 1

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.