Du er her:

Espionage

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
1 ud af 68 emner

The Black Widow (Gabriel Allon, nr. 5)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

#1 New York Times bestselling author Daniel Silva delivers another stunning thriller in his latest a…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 269,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 245,98
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

The Black Widow (Gabriel Allon)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

#1 New York Times bestselling author Daniel Silva delivers another stunning thriller in his latest a…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 269,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 247,13
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

The English Teacher

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

For readers of John Le Carr? and viewers of Homeland, a slow-burning psychological spy-thriller by a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

A Matter of Honor

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

Featuring a bonus interview with author Jeffrey Archer

A disgraced British colonel bequeath…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 429,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 351,58
Læs mere
Pluspris
kr. 219,95

A Murder of Crows

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Various intelligence agencies (both in the U.S. and abroad) are after the brilliant and vicious mast…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 159,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 152,06
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

Breaking Cover (Liz Carlyle)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A new Cold War is coming, and Liz Carlyle is about to find herself on very thin ice. Still reeling f…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 249,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 243,15
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Surface to Air (Vintage Crime/Black Lizard)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Malko Linge is assigned to tail a novice terrorist who has a plot to blow up Air Force One?and the w…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Rogue (24)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The thrilling new book from New York Times bestselling author David Mack,24: Rogue. The time is 8:00…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Ring of Lies

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Internationally bestselling crime writer, Roni Dunevich, debuts Stateside with this electrifying esp…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

The Black Widow (Gabriel Allon, nr. 5)

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

#1 New York Times bestselling author Daniel Silva delivers another stunning thriller in his latest a…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 429,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 350,93
Læs mere
Pluspris
kr. 219,95

A Time to Die (Victor the Assassin)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The sixth novel in bestselling author Tom Wood?s action-packed thriller series featuring the enigmat…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 94,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

French Concession

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

An acclaimed Chinese writer makes his English language debut with this heart-stopping literary noir,…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

The Survivor (Mitch Rapp)

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

The #1 New York Times bestselling novel that picks up where The Last Man left off,The Survivor is a …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

The Survivor (Mitch Rapp)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The #1 New York Times bestselling novel that picks up where The Last Man left off,The Survivor is a …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Trigger Mortis (James Bond)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

James Bond, the world?s most famous spy, returns to his 1950s heyday in this thriller from New York …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

Forlagets pris
kr. 289,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 262,91
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Robert Ludlum's the Bourne Enigma (Jason Bourne)

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

A NEW JASON BOURNE NOVEL! On the eve of Russian General Boris Karpov's wedding, Jason Bourne receive…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 339,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 284,13
Læs mere
Pluspris
kr. 179,95

The Vanishers (Matt Helm)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

People are vanishing without a trace. And the disappearances are getting closer to home ? the next l…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 79,95
Læs mere
Pluspris
kr. 59,95

Black Water

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

From the author of Apple Tree Yard, a masterful thriller about espionage, love, and redemption
<…

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 249,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 228,05
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Trial by Fire (24)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

An all-new 24 adventure by New York Times bestselling author Dayton Ward, 24:Trail by Fire. Receivin…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

The Madmen of Benghazi (Malko Linge)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

THE MADMEN OF BENGHAZI, available for the first time in the U.S., is a gripping, racy, ripped-from-t…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 94,95
Læs mere
Pluspris
kr. 69,95

Radiant Angel (John Corey)

Lydbog, CD

Sprog: Engelsk

"A soft breeze fluttered the white, blue, and red Russian flag in front of the U.N. mission. I remem…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

Dolphin Drone

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A taught, high-concept thriller that humanizes the men and women behind military espionage.

Se mere om bogen

Forlagets pris
kr. 239,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 234,98
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

Forlagets pris
kr. 289,95
Leveringstid:
4-7 hverdage
Pris
kr. 266,06
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

Half Life

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Radiant Angel (John Corey)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

"A soft breeze fluttered the white, blue, and red Russian flag in front of the U.N. mission. I remem…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Forlagets pris
kr. 429,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 350,80
Læs mere
Pluspris
kr. 219,95

Code Name Jack Rabbit

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

The 14th Colony (Cotton Malone)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

What happens if both the president and vice-president-elect die before taking the oath of office? Th…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

Forlagets pris
kr. 479,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 392,70
Læs mere
Pluspris
kr. 239,95

Forlagets pris
kr. 289,95
Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 265,50
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

The Dead Don't Bleed

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 399,95
Læs mere
Pluspris
kr. 319,95

Black Ops

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 89,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 289,95
Læs mere
Pluspris
kr. 209,95

Black Jack

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 59,95
Læs mere

Forlagets pris
kr. 289,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 283,40
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

End Game

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

13 Days

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Broken Spirits/Lost Souls

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 209,95
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

The Victor III Affair

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Felicia

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Spies of the Kaiser

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 79,95
Læs mere
Pluspris
kr. 74,95

The Compound Fracture

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 179,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

The Pakistani Connection

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Operation Closure

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

Magic Midnight

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 229,95
Læs mere
Pluspris
kr. 169,95

The Secret Agent

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Leveringstid:
4-5 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

The Blasphemer

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Fallen Angel

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

Stoneblade

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 59,95
Læs mere

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 94,95
Læs mere
Pluspris
kr. 84,95

The Intercom Conspiracy

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Fantasmas del Pasado

Bog, paperback

Sprog: Spansk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 84,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Dark Athena

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 239,95
Læs mere
Pluspris
kr. 179,95

Entrepren-R

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 84,95

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Skull Scrapers 9

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Code 507

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

Sentinel Five

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 149,95
Læs mere
Pluspris
kr. 119,95

L'Agent Secret

Bog, paperback

Sprog: Fransk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 139,95
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

Blood Cover

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 59,95
Læs mere
Pluspris
kr. 49,95

1 ud af 68 emner i "Espionage"
Antal
  • Side:
  • 1