Bloodright: Blood Moon Rising Book 2

af

indgår i serie Blood Moon Rising


Bloodright: Blood Moon Rising Book 2
Du sparer Spar kr. 13,39 med Shopping-fordele
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-7 uger
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-10-2012
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
352
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Karin Tabke, author of The Chronicles of Katrina, continues her exciting, passion-filled Blood Moon Rising trilogy with Bloodright, a sizzling paranormal romance, perfect for fans of Sylvia Day's Renegade Angels, Laurell K. Hamilton's Anita Blake and J. R. Ward's Black Dagger Brotherhood.The coming of the Blood Moon will lead two Lycan packs into war, spur two rival brothers into conflict, and spark an act of vengeance so evil that its effects will be felt for generations. And one woman stands at the centre of it all... After years of waiting, the Blood Law is at last avenged. Lycan Alpha Lucien Mondragon takes revenge on his brother Rafael. Lucien is poised to slay Rafael's life mate, the Lycan/Slayer half-breed Falon - but cannot complete the kill. For Falon's mystical powers and fiery nature awaken a heart Lucien thought long dead. Instead of ending her life, Lucien defiantly marks Falon as his own, tormenting his brother to insanity and spurning Rafael's blood thirst for his own revenge...What happens next? Don't miss the sexy, thrilling conclusion to the Blood Moon Rising trilogy in Blood Vow or see where it all began in Blood Law.

Andre udgaver:

E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-10-2012
ISBN13:
9780755395101
Vægt:
222 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
130 mm
Højde:
198 mm
Nummer i serien:
Book 2
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse The steamy second book in the sensational Blood Moon Rising trilogy from the author of The Chronicles of Katrina.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO081