Find din pensumliste her

Du er her:
Blood and Blade af Matthew Harffy

Blood and Blade (The Bernicia Chronicles)

(E-bog, ePub)

Beskrivelse: 635AD. Anglo-Saxon Britain. A gripping, action-packed historical thriller and third instalment in The Bernicia Chronicles. Perfect for fans of Bernard Cornwell. Oswa... Læs mere

635AD. Anglo-Saxon Britain. A gripping, action-packed historical thriller and third instalment in The Bernicia Chronicles. Perfect for fans of Bernard... Læs mere

Produktdetaljer:

Sprog:
Engelsk
ISBN-13:
9781784978846
Sideantal:
672
Udgivet:
01-12-2016
Vis mere

Sæt bog på liste

  • Bogliste
kr. 14,95

kr. 4,95

Du tilmelder dig Saxo Plusmedlemskab til 69 kr. hver måned. Se hvordan du sparer tre måneders Plusmedlemskab her

Til dig, der elsker bøger

Læs mere om Plusmedlemskab
Op til 70% rabat Fri fragt
Udvidet returret Ingen binding



OBS!
E-bogen kan ikke læses på Kindle eller i iBooks. Du kan læse e-bogen på computer, tablet, smartphone og diverse e-bogslæsere. Du skal bruge et specielt læseprogram til din enhed. Læs mere om programmer, sidetal og print af e-bøger her.



Forlagets beskrivelse
635AD. Anglo-Saxon Britain. A gripping, action-packed historical thriller and third instalment in The Bernicia Chronicles. Perfect for fans of Bernard Cornwell. Oswald is now King of Northumbria. However, his plans for further alliances and conquests are quickly thrown into disarray when his wedding to a princess of Wessex is interrupted by news of a Pictish uprising. Rushing north, Oswald leaves Beobrand to escort the young queen to her new home. Their path is fraught with danger and uncertainty, Beobrand must try to unravel secrets and lies if they are to survive. Meanwhile, old enemies are closing in, seeking brutal revenge. Beobrand will give his blood and blade in service to his king, but will that be enough to avert disaster and save his kith and kin from the evil forces that surround them?

Kundernes boganmeldelser af Blood and Blade (The Bernicia Chronicles)


Der er ingen anmeldelser af Blood and Blade (The Bernicia Chronicles)

for at skrive en anmeldelse.

Se andre bøger, der handler om:

Se også:

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.