Bad Trust
Du sparer Spar kr. 25,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 5-7 hverdage
  • Forventet levering 27-04-2021
For at købe bogen til fordelspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele. Du kan prøve medlemskabet gratis de første 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om medlemskaber og Shopping-fordele her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
29-09-2020
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
256
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Two lawsuits spiral out of control, one ending in murder, the other in courtroom humiliation--both challenging St Louis attorney Rachel Gold

An ugly trust fund dispute among siblings turns deadly when the trustee brother, Isaiah, CEO of the family firm he stole from their father, is murdered in his office. St. Louis attorney Rachel Gold, hired to bring suit against Isaiah on behalf of his sisters, must now defend one against the charge of fratricide.

As Rachel and her team seek essential evidence, the widowed Rachel struggles with family issues of her own, including relationships with her young son Sam and the attractive Abe her mother pushes her to do more than date. The jury is still out on whether or not Rachel can create the work-life balance she is seeking.

Meanwhile what starts out as a lawsuit filed to cover up a minor fraud by a rich social climber spirals into a courtroom showdown when the victim refuses to be one and hires Rachel to defend him. With few strategic options, Rachel concocts a spectacular courtroom bluff.

Bad Trust, the 11th book in the fascinating Attorney Rachel Gold Mysteries, is the perfect pick for fans of Lisa Scottoline and Sara Paretsky.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
29-09-2020
ISBN13:
9781464212567
Vægt:
272 g
Dybde:
38 mm
Bredde:
140 mm
Højde:
216 mm
Nummer i serien:
11
Format:
Paperback
Udgave:
0
Forfattere

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel!

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Premium-medlem – du bestemmer helt selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om fordelspriser hos Saxo

For at købe bøger til fordelspris, skal du være medlem af Premium, Premium Shopping eller Premium Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080