Any Second

af


Any Second
Du sparer Spar kr. 23,34 med Saxo Premium
  • Leveringstid Mangler, normalt 2-6 uger
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
400
Målgruppe:
From age 12
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Marieke Nijkamp's This is Where it Ends meets Kathleen Glasgow's Girl in Pieces in a gripping novel that explores the depths of trauma and the strength it takes to rise again. Perfect for readers of Ellen Hopkins. Five years after being kidnapped, Elian's captor sends him into the mall--with a bomb strapped to his chest. Across the mall is Maya, a girl whose crippling anxiety holds her prisoner in its own way. Whether it's chance or fate, Maya keeps Eli from ending them all. And now nothing is the same. Drawn together by their dark pasts, Maya and Eli know it takes only seconds for their entire worlds to change. But time will tell if meeting each other will change them for better or worse. "A riveting novel about the capacity for hope in the midst of evil." - Sara Zarr, National Book Award finalist

Andre udgaver:

Bog, ukendt format
E-bog, ePub

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
20-11-2018
ISBN13:
9780553534825
Vægt:
498 g
Dybde:
38 mm
Bredde:
144 mm
Højde:
213 mm
Målgruppe:
From age 12
Format:
Hardback
Udgave:
0
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Five years after being kidnapped, Elian's captor sends him into the mall--with a bomb strapped to his chest. The author of the Exile series delivers a gripping novel that explores the depths of trauma and the strength it takes to rise again.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030