Du er her:
  • :
  • Tags: Forage plants
  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
  • Tags
1 ud af 10 emner

The Mushroom Hunters

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

In the tradition of Michael Pollan’s The Omnivore’s Dilemma, Susan Orlean’s The Orchid Thief, and Ma…

Se mere om bogen

kr. 239,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 191,96
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Northeast Foraging

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Part of the Timber Press Regional Foraging book series, this is for foragers in New York, Connecticu…

Se mere om bogen

kr. 229,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 183,96
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Southeast Foraging

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Part of the Timber Press Regional Foraging book series, this is for foragers in Georgia, South Carol…

Se mere om bogen

kr. 229,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 183,96
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Field Guide to the Broad-Leaved Herbaceous Plants of South Texas

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Broad-leaved herbaceous plants (forbs) belong to a category of plants often overlooked and undervalu…

Se mere om bogen

kr. 179,95
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 143,96
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Forages

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Forages: The Science of Grassland Agriculture, 6th Edition is the long-awaited revision of the class…

Se mere om bogen

kr. 2.299,95
Leveringstid:
5-8 hverdage
Pris
kr. 1.789,95
Læs mere

Genetic Resources, Chromosome Engineering, and Crop Improvement (Genetic Resources, Chromosome Engineering, And Crop Improvement)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Explores chromosome engineering for crop improvement. Focusing on cereal crops, this book covers eco…

Se mere om bogen

kr. 1.989,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 1.389,95
Læs mere

Genetic Resources, Chromosome Engineering, and Crop Improvement (Genetic Resources, Chromosome Engineering, And Crop Improvement)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Furnishes information on germplasm resources that breeders can exploit for producing high-yielding o…

Se mere om bogen

kr. 1.819,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 1.269,95
Læs mere

Genetic Resources, Chromosome Engineering, and Crop Improvement (Genetic Resources, Chromosome Engineering, And Crop Improvement)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Offers discussion subjects for various crops, including origin, germplasm collections, maintenance a…

Se mere om bogen

kr. 1.899,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 1.329,95
Læs mere

Genetic Resources, Chromosome Engineering, and Crop Improvement (Genetic Resources, Chromosome Engineering, And Crop Improvement)

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Describes various advances in genetic analysis and biotechnological methods, including molecular enh…

Se mere om bogen

kr. 1.519,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 1.079,95
Læs mere

kr. 1.629,95
Leveringstid:
5-9 hverdage
Pris
kr. 1.149,95
Læs mere

1 ud af 10 emner
Antal
  • Side:
  • 1

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.