I dag får du fri fragt

Du er her:
  • :
  • Tags: Composers & songwriters
  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
  • Tags
1 - 50 ud af 2.423 emner

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 140,26
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Justin Bieber

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 100,38
Læs mere
Medlemspris
kr. 79,95

The Great Gould

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 243,09
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Blackbird Singing

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The paperback version of the bestselling "Blackbird Singing" includes several new poems and lyrics, …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 125,64
Læs mere
Medlemspris
kr. 99,95

And on Piano ...Nicky Hopkins

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The Beatles. The Rolling Stones. The Who. The Kinks. Jefferson Airplane. Joe Cocker. Quicksilver Mes…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 206,70
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 281,37
Læs mere
Medlemspris
kr. 229,95

Moments

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Working closely with Prince and those in his organization for over 20 years while at Warner Bros. Re…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 180,04
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

I Fought the Law

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 200,49
Læs mere
Medlemspris
kr. 159,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 156,27
Læs mere
Medlemspris
kr. 129,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 259,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 209,95

Principles of Orchestration (Dover Books on Music)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

"To orchestrate is to create, and this cannot be taught," wrote Nikolay Rimsky-Korsakov, the great R…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 205,93
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 224,72
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 151,04
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 151,44
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

The Lyrics

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 2.693,00
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 2.229,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 2.169,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 83,97
Læs mere
Medlemspris
kr. 64,95

Prince

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

The ultimate pictorial tribute to Prince--with personal, firsthand anecdotes from those who grew up …

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 179,68
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 306,23
Læs mere
Medlemspris
kr. 249,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 150,64
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 63,70
Læs mere
Medlemspris
kr. 59,95

Gyorgy Ligeti

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 469,10
Læs mere
Medlemspris
kr. 409,95

Bon Jovi

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Orpheus in Manhattan

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 546,98
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 454,95
Læs mere

Alan Rawsthorne

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 1.809,38
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 1.134,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 1.039,95

The Mendelssohns

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 2.747,58
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 2.149,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 2.089,95

kr. 444,31
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 364,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 299,95

Richard Wagner

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 315,23
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 244,95
Læs mere

kr. 1.140,85
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 1.039,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 739,95

kr. 1.140,85
Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 1.039,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 979,95

The Jazz Life of Dr. Billy Taylor

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Legendary jazz ambassador Dr. Billy Taylor's autobiography spans more than six decades, from the hey…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 225,17
Læs mere
Medlemspris
kr. 129,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 225,17
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

Buddy Holly (Icons of Pop Music)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

In his analysis of Buddy Holly's music and lyrics, his impact on music of the late 1950s, and his po…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 179,68
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 684,51
Læs mere
Medlemspris
kr. 449,95

Menahem Pressler

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 360,27
Læs mere
Medlemspris
kr. 299,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 206,70
Læs mere
Medlemspris
kr. 139,95

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 269,75
Læs mere
Medlemspris
kr. 149,95

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 540,40
Læs mere
Medlemspris
kr. 359,95

The Protest Singer

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 135,10
Læs mere
Medlemspris
kr. 109,95

Groove Interrupted

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 337,66
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 309,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 179,95

The Beethoven Quartets

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 216,16
Læs mere
Medlemspris
kr. 169,95

The Compleat Brahms

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

kr. 492,55
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 489,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 279,95

The Monteverdi Companion

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 197,70
Læs mere
Medlemspris
kr. 159,95

Beethoven's Concertos

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 269,75
Læs mere
Medlemspris
kr. 169,95

Sic

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A searing memoir about devastating illness, creativity, sex, drugs, and 30-something life in New Yor…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 179,68
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Blue Moment

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

In the tradition of Alex Ross and Greil Marcus, the "effortlessly versatile" Williams (The Times) "c…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 405,30
Læs mere
Medlemspris
kr. 349,95

Leveringstid:
Mangler hos leverandør
Pris
kr. 152,66
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 169,95
Læs mere
Medlemspris
kr. 129,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 140,26
Læs mere
Medlemspris
kr. 89,95

Beethoven (Dover Books on Music)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The almost legendary disorder of Beethoven's house, his eating habits, his growing deafness and ill-…

Se mere om bogen

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 93,35
Læs mere
Medlemspris
kr. 74,95

Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 149,64
Læs mere
Medlemspris
kr. 119,95

1 - 50 ud af 2.423 emner
Antal

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.