Du er her:

Sociale netværk

  • Ryd alle
Filtrér og sortér
Ryd alle
1 ud af -5 emner

Få mere ud af Facebook (Lær det selv)

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Hvis du skal til at tage Facebook i brug for første gang, hjælper vi dig godt i gang. Vi gennemgår a…

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 129,00
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Note to Self

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

150 colour photographs

Se mere om bogen

kr. 189,95
Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 184,59
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Digital trivsel

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Digital trivsel – en antologi om børn og unges onlineliv  -  Nettet, Facebook og mobilen e…

Se mere om bogen

kr. 254,09
Leveringstid:
3-4 hverdage
Pris
kr. 223,60
Læs mere

You Gotta Want it

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A humorous, motivational memoir in the vein of Tyler Oakley's Binge and Marcus Butler's Hello Life, …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

Dit omdømme på sociale medier

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Det er blevet mere og mere udbredt at gøre brug af de sociale medier i kommunikationssammenhæng. Bog…

Se mere om bogen

Forlagets pris:
kr. 249,00
Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 219,12
Læs mere

Irresistible

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

“One of the most mesmerizing and important books I’ve read in quite some time. Alter brilliantly ill…

Se mere om bogen

kr. 259,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 236,08
Læs mere
Pluspris
kr. 189,95

LinkedIn - job & karriereudvikling på nettet (Lær det selv - Visuel guide)

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

LinkedIn er det professionelle netværk for alle der interesserer sig for deres karriere.LinkedIn er …

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 129,00
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Socialkapitalisme

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Erhvervsmanden Klaus Riskær Pedersen har med "Socialkapitalisme" skrevet en debatbog, hvori han på e…

Se mere om bogen

Forlagets pris:
kr. 199,00
Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 195,98
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

(1 anmeldelser)

The Art of Invisibility

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Be online without leaving a trace.

Your every step online is being tracked and stored, and …

Se mere om bogen

kr. 269,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 244,73
Læs mere
Pluspris
kr. 199,95

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 119,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

Homo digitalis

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Med internettet fik vi mulighed for at søge, se og dele information i en virtuel verden. Efter web 2…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-4 uger
Pris
kr. 225,00
Læs mere
Pluspris
kr. 179,95

Instagram

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Lær alt om at oprette en Instagram-profil, finde personer, følge personer, gøre brug af hashtags (#…

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 129,00
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Facebook - fra socialt netværk til metamedie (Medier, kommunikation, journalistik, nr. 7)

Bog, paperback

Sprog: Dansk

Uanset om man benytter det eller ej, så kender man næsten med garanti til fænomenet Facebook; på rel…

Se mere om bogen

Forlagets pris:
kr. 298,00
Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 262,24
Læs mere

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Dit omdømme på sociale medier

E-bog, ePub

Sprog: Dansk

Det kan gøre mere skade end gavn, når virksomheder, politikere og organisationer forsøger at skabe o…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 139,95

Kill All Normies

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

How internet subcultures are conquering the mainstream, from from 4chan and Tumblr to Trump and the …

Se mere om bogen

Forventes udgivet:
30-06-2017
Leveringstid:
Kan forudbestilles
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 412,30
Læs mere
Pluspris
kr. 339,95

LinkedIn for virksomheder (Lær det selv - Visuel guide)

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

LinkedIn er blevet det foretrukne sociale medie for så vidt angår folks karrierer og deres professio…

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 99,00
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

Sociale medier, sociale dilemmaer

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

"Sociale medier, sociale dilemmaer" er en bog, der sætter fokus på digital dannelse. Læseren bliver …

Se mere om bogen

Forlagets pris:
kr. 149,00
Leveringstid:
2-3 hverdage
Pris
kr. 137,08
Læs mere

Buffering

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The wildly popular YouTube personality and author of the New York Times bestseller My Drunk Kitchen …

Se mere om bogen

kr. 189,95
Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 183,41
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Sociale medier i skole og fritid (Professionsserien)

Bog, hæftet

Sprog: Dansk

Denne bog giver lærere indsigt i det særlige ved sociale medier, så de på et kvalificeret grundlag k…

Se mere om bogen

Forlagets pris:
kr. 269,00
Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 236,72
Læs mere

Digital trivsel

E-bog, PDF

Sprog: Dansk

Nettet, Facebook og mobilen er blevet en selvfølgelig del af unges dagligdag og sociale liv. Derfor …

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 74,95
Læs mere
Pluspris
kr. 64,95

Culture of Connectivity: A Critical History of Social Media

E-bog, PDF

Sprog: Engelsk

Social media penetrate our lives: Facebook, YouTube, Twitter and many other platforms define daily h…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

Trust Me, I'm Lying

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

As blogs control the news, the job of a media manipulator, like Holiday, is to control blogsNas much…

Se mere om bogen

kr. 169,95
Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 165,90
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

The Scrapbook of My Life

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Hey guys, I'm Alfie and welcome to The Scrapbook of My Life! Inside this book you'll read all about…

Se mere om bogen

kr. 189,95
Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 168,46
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

Neo4j in Action

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

DESCRIPTION Neo4j is one of the most prominent open source graph databases available. It allows deve…

Se mere om bogen

kr. 349,95
Leveringstid:
5-7 hverdage
Pris
kr. 303,86
Læs mere
Pluspris
kr. 239,95

The Art Of Social Media,

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

By now it's clear that whether you're promoting a business, a product, or yourself, social media is …

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Chaos Monkeys

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Liar?s Poker meets The Social Network in an irreverent expos? of life inside the tech bubble, from i…

Se mere om bogen

kr. 289,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 245,06
Læs mere
Pluspris
kr. 199,95

The Tao of Twitter

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

The Definitive Guide to Twitter Success Fully Updated and ExpandedFEATURING new statistics, strategi…

Se mere om bogen

kr. 149,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 134,81
Læs mere
Pluspris
kr. 109,95

The Art of Social Media

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

By now it's clear that whether you're promoting a business, a product, or yourself, social media is …

Se mere om bogen

kr. 249,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 208,29
Læs mere
Pluspris
kr. 169,95

The Culture of Connectivity

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

1 b/w figure

Se mere om bogen

kr. 229,95
Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 189,93
Læs mere

kr. 349,95
Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 341,08
Læs mere
Pluspris
kr. 269,95

The Social Media Management Handbook

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

While marketing and PR departments are usually early adopters, social media's potential extends far …

Se mere om bogen

kr. 269,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 171,72
Læs mere

Homo digitalis

E-bog, ePub

Sprog: Dansk

Med internettet fik vi mulighed for at søge, se og dele information i en virtuel verden. Efter web 2…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 94,95

Content Chemistry

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

LinkedIn

E-bog, ePub

Sprog: Dansk

LinkedIn er et sandt paradis for HR-folk og headhuntere, der brugere netværket til at finde den rigt…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 59,95
Læs mere
Pluspris
kr. 49,95

Twitter and Tear Gas

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

A firsthand account and incisive analysis of modern protest, revealing internet-fueled social moveme…

Se mere om bogen

kr. 249,95
Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 235,06
Læs mere
Pluspris
kr. 189,95

Do Open

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

30 colour photoghraphs and illustrations

Se mere om bogen

Leveringstid:
1-2 hverdage
Pris
kr. 109,95
Læs mere
Pluspris
kr. 89,95

Social Selling

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Build your authority and influence as a sales professional on social networks, in order to engage wi…

Se mere om bogen

kr. 249,95
Leveringstid:
4-6 hverdage
Pris
kr. 213,39
Læs mere
Pluspris
kr. 169,95

The SAGE Handbook of Social Media Research Methods

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

With coverage of the entire research process in social media, data collection and analysis on specif…

Se mere om bogen

kr. 1.459,95
Leveringstid:
4-8 hverdage
Pris
kr. 957,14
Læs mere

The #Artoftwitter

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 99,95
Læs mere
Pluspris
kr. 79,95

The Social Organism

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

"A must-read for business leaders and anyone who wants to understand all the implications of a socia…

Se mere om bogen

kr. 259,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 236,50
Læs mere
Pluspris
kr. 189,95

Insta Grammar: Cats (Insta Grammar, nr. 3)

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Inspirational quotes accompany a selection of photographs from Instagram. 70 colour, 10 b&w

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 159,95
Læs mere
Pluspris
kr. 129,95

The Social Media Reader

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Celebrates the fluid media landscape and its possibilities 11 b&w illustrations, 3 tables

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 269,95
Læs mere
Pluspris
kr. 219,95

Status Update

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

A book that analyzes status-building techniques - such as self-branding, micro-celebrity, and life-s…

Se mere om bogen

Leveringstid:
2-5 hverdage
Pris
kr. 129,95
Læs mere
Pluspris
kr. 99,95

Dot Complicated

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

With Dot Complicated: Untangling Our Wired Lives, new media pioneer Randi Zuckerberg offers an enter…

Se mere om bogen

kr. 269,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 220,60
Læs mere
Pluspris
kr. 179,95

Facebook

E-bog, PDF

Sprog: Dansk

Sociale medier, ikke mindst Facebook, spiller en stigende rolle i hverdagslivet, på den politiske da…

Se mere om bogen

Leveringstid:
Straks (sendes på e-mail)
Pris
kr. 259,95
Læs mere
Pluspris
kr. 219,95

The Linkedin Code

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Se mere om bogen

Leveringstid:
3-6 hverdage
Pris
kr. 199,95
Læs mere
Pluspris
kr. 159,95

The Art of Social Selling

Bog, paperback

Sprog: Engelsk

Social media platforms such as Facebook, Twitter, LinkedIn, and Pinterest are changing the way consu…

Se mere om bogen

Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 189,95
Læs mere
Pluspris
kr. 149,95

Build Your Dream Network

Bog, hardback

Sprog: Engelsk

Cut through the networking noise and start building the powerful, real relationships needed to succe…

Se mere om bogen

kr. 219,95
Leveringstid:
3-5 hverdage
Pris
kr. 213,68
Læs mere
Pluspris
kr. 169,95

1 ud af -5 emner i "Sociale netværk"
Antal
  • Side:
  • 1

Din personlige bogassistent

Han følger dig rundt og finder nye anbefalinger, baseret på de bøger du kigger på.

Skjul bogassistenten

Få løbende anbefalinger fra din personlige bogassistent, mens du kigger rundt her på siden.