A View Across the Mersey

af


A View Across the Mersey
Du sparer Spar kr. 10,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 18-03-2021
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
01-06-2017
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
416
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

A VIEW ACROSS THE MERSEY by Anne Baker is a dramatic Liverpool family saga sure to appeal to fans of Katie Flynn, Annie Groves and Lyn Andrews.The youngest of five siblings, Lottie Mortimer has never felt like she belonged. Her mother died shortly after she was born, leaving her father and grandmother to raise the family and, despite their love and support, Lottie can't help wondering if there is something they are not telling her... With the First World War over, the Mortimers' ship-owning business is struggling to survive and Lottie, who works with her father, worries what the future will hold. Meanwhile, her elder sister Eunice is trapped in an unhappy marriage that causes concern for them all. Then Lottie discovers the shocking truth about her birth that turns her world upside down and the dramatic events that unfold affect them all...

Andre udgaver:

Bog, hardback

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
01-06-2017
ISBN13:
9781472236340
Vægt:
288 g
Dybde:
26 mm
Bredde:
148 mm
Højde:
200 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Anne Baker's dramatic Liverpool saga, A VIEW ACROSS THE MERSEY, is set between the First and Second World War and is sure to appeal to fans of Katie Flynn and Annie Groves.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO082