A Duke in the Night

af

indgår i serie Kelly Bowen


A Duke in the Night
Du sparer Spar kr. 10,00 med Saxo Premium
  • Leveringstid 5-9 hverdage
  • Forventet levering 28-02-2020
Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem af Saxo Premium. De første 30 dage er gratis, derefter koster det 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om alle fordelene her.
Format:
Bog, paperback
Udgivelsesdato:
20-02-2018
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
368
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Clara Hayward revels in her position as headmistress of the most prestigious ladies' finishing school in England. But when her parents die-- leaving their import company on the edge of bankruptcy-- the school becomes Clara's only hope of rescuing her family from financial ruin. Armed with her wits and her substantial connections, Clara expands the school's curriculum to incorporate an exclusive summer itinerary-- an enterprise that caters only to the wealthiest members of the ton. It is a clever solution that might just work,as long as Clara remains strictly professional with the handsome Duke of Holloway.August Faulkner was never supposed to be a duke. As the youngest son of the 12th Duke of Holloway, he spent many years cultivating his reputation as a playboy before unexpectedly inheriting the title. It's a lifestyle that provides a convenient cover for his true passion--seeking out companies on the brink of financial disaster and swallowing them for profit. And there are rumors that the once-prosperous import company held by Lancelot Hayward may be ripe for taking. Which is why he's agreed to chaperone his younger sister on her summer school adventure--it's the perfect opportunity to investigate the Hayward family. Except nothing could have prepared him for Clara Hayward. Charmed by her humor and cleverness, August finds himself spending more and more time with her, and he quickly realizes it's not just her family business he wants...

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
20-02-2018
ISBN13:
9781478918561
Vægt:
160 g
Dybde:
23 mm
Bredde:
111 mm
Højde:
172 mm
Format:
Paperback
Forfattere
Bibliotekernes beskrivelse Kelly Bowen's brand new Regency romance series perfect for fans of Sarah MacLean, Elizabeth Boyle, and Tessa Dare.

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo - din danske boghandel!

Hos os kan du handle som Gæst, Saxo-bruger eller Saxo Premium-medlem. Du bestemmer selv, og vores kundeservice sidder altid klar med hjælp.

Om medlemspriser hos Saxo

Hvis du køber til medlemspris, bliver du automatisk medlem og får del i de mange fede fordele. De første 30 dage er gratis for nye brugere, og derefter koster det kun 99,-/md. Medlemskabet fornyes automatisk, og du kan altid opsige det. Læs mere om fordelene ved Saxo Premium her.

Machine Name: SAXO030