6 Times We Almost Kissed (and One Time We Did)

af

6 Times We Almost Kissed (and One Time We Did)
Du sparer Spar kr. 20,00 med Shopping-fordele
  • Leveringstid 8-11 hverdage (Sendes fra fjernlager)
  • Forventet levering 21-02-2023
For at købe bogen til medlemspris skal du have et medlemskab med Shopping-fordele.
Du kan prøve medlemskabet gratis i 30 dage. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges.
Format:
Bog, hardback
Sprog:
Engelsk
Sidetal:
384

Send som gave

Skal vi pakke ind og sende som gave til en, du holder af? Vælg gaveindpakning i kurven. Læs mere
  • Beskrivelse
  • Yderligere info
  • Anmeldelser

Six moments lead us to two girls, one kiss, and three little words that were maybe always true in this gorgeous novel perfect for fans of Nina LaCour and Jenny Han. Penny and Tate have always clashed. Unfortunately, their mothers are lifelong best friends, so the girls' bickering has carried them through playdates, tragedy, and more than one rom-com marathon with the Moms. When Penny's mother decides to become a living donor to Tate's mom, ending her wait for a liver transplant, things go from clashing to cataclysmic. Because in order to help their families recover physically, emotionally, and financially, the Moms combine their households the summer before senior year. So Penny and Tate make a pact: They'll play nice. Be the drama-free daughters their mothers need through this scary and hopeful time. There's only one little hitch in their plan: Penny and Tate keep almost kissing. It's just this confusing thing that keeps happening. You know, from time to time. For basically their entire teenaged existence. They've never talked about it. They've always ignored it in the aftermath. But now they're living across the hall from each other. And some things--like their kisses--can't be almosts forever.

Vis mereVis mindre

Udgivelsesdato:
24-01-2023
ISBN13:
9780316302791
Format:
Hardback
Udgave:
0

Vis mereVis mindre

Vis mereVis mindre

Fandt du ikke hvad du søgte?

Hvis denne bog ikke er noget for dig, kan du benytte kategorierne nedenfor til at finde andre titler. Klik på en kategori for at se lignende bøger.

Velkommen til Saxo – din danske boghandel

Hos os kan du handle som gæst, Saxo-bruger eller Saxo-medlem – du bestemmer selv. Skulle du få brug for hjælp, sidder vores kundeservice-team klar ved både telefonerne og tasterne.

Om medlemspriser hos Saxo

For at købe bøger til medlemspris skal du være medlem af Saxo Premium, Saxo Shopping eller Saxo Studie. De første 30 dage er gratis for nye medlemmer. Medlemskabet fornyes automatisk og kan altid opsiges. Læs mere om fordelene ved vores forskellige medlemskaber her.

Machine Name: SAXO080